Belgowie biorą całe podium. Joran Wyseure najlepszym Orlikiem | Mistrzostwa Świata CX – Fayetteville, USAfot. Eurosport / GCN

HomeSport

Belgowie biorą całe podium. Joran Wyseure najlepszym Orlikiem | Mistrzostwa Świata CX – Fayetteville, USA

Rozgrywane w Arkansas przełajowe Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowy rozpoczęły się w piątek testowym wyścigiem sztafety, który dość niespodziewanie zakończył się zwycięstwem Włochów. Sobota to już wyścigi indywidualne. W rywalizacji Juniorek pewnie, zgodnie z oczekiwaniami, wygrywa Brytyjka Zoe Backsted. Wyścig orlików to z kolei koncertowa jazda Belga, Jorana Wyseure.


Wydawało się, że wyścig orlików, podobnie jak przełajowych Mistrzostwach Europy będzie wyrównaną i zaciętą walką najmocniejszych zawodników, przede wszystkim z Holandii i Belgii. I tak się zaczęło, ale bardzo szybko rywali sprawdził Joran Wyseure, który mocniej uderzył w pedał, co chyba ku zdziwieniu wszystkich przełożyło się na kilka, później kilkanaście sekund przewagi. Za jego plecami jechała spora grupka, w której byli m.in. Belgowie Emiel Verstrynge, Thibau Nys, Niels Vandeputte, Holendrzy Mees Hendriks, Ryan Kamp czy Pim Ronhaar. Do tego Brytyjczyk Cameron Mason. Mimo dużej prędkości, wysokiego tempa w grupie nie było za bardzo woli współpracy by gonić uciekającego Wyseure, którego przewaga cały czas utrzymywała się w okolicach kilkunastu sekund.

Na ostatnim okrążeniu brak porozumienia między Holendrami wykorzystuje Emiel Verstrynge, który odjeżdża i na 10 sekund zbliża się do Wyseyre. Ryan Kamp próbuje rozprowadzić kolegę z reprezentacji, Mees Hendrikxa, ale mimo mocnej pracy na kole utrzymują się zarówno Nys, jak i Mason.

Joran Wyseure bezpiecznie dociera na metę zdobywając tytuł przełajowego Mistrza Świata w kategorii U23. Tuż za z nim Emiel Verstrynge, a o trzecie miejsce walka na kreskę, którą wygrywa specjalista od sprintów, Thibau Nys. Całe podium dla Belgów!

Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2022 – Fayetteville, AR, USA – kategoria U23 mężczyzn:

  1. Joran Wyseure – Belgia – 49:21
  2. Emiel Verstrynge – Belgia +0:13
  3. Thibau Nys – Belgia +0:33

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0