Bartosz Mikler i Dominika Włodarczyk wygrywają Owocowy Przełaj | Puchar Polski CX, Laskowicefot. Tomek Ferenc

HomeSportWyniki

Bartosz Mikler i Dominika Włodarczyk wygrywają Owocowy Przełaj | Puchar Polski CX, Laskowice

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Piąta edycja Owocowego Przełaju przechodzi do historii jako jedne z najlepiej zorganizowane oraz najliczniej obsadzone zawody przełajowe w Polsce. Tego jeszcze nie grali – wyścig towarzyszący dla amatorów zgromadził na starcie 115 osób, a w sumie na listach startowych niespełna 450 nazwisk. W rywalizacji elity pewnie wygrywają Dominika Włodarczyk i Bartosz Mikler.


Nazwa wyścigu jest nieprzypadkowa, bo prawie w całości poprowadzona jest wśród sadów. Ponadto organizator przywiózł wywrotkę piachu, a także na jednym z podjazdów wybudował schody. Nie zabrakło oczywiście przeszkód do przeskakiwania. Startujący na mecie nie szczędzili dobrych komentarzy. Na mecie Koło Gospodyń Wiejskich serwowało lokalne przysmaki, a wzorem zagranicznych przełajów był także namiot z DJ i muzyką.

Pierwsi na trasę ruszyli Mastersi, a zaraz po nich Amatorzy – w osobnych wyścigach, ze względu na frekwencję, która naprawdę była imponująca.

W Masters I chyba po raz pierwszy w Pucharze Polski wygrywa Tomasz Niedźwiecki, który jest także tegorocznym Mistrzem Polski Masters w XCO. Dosłownie kilka sekund za nim na metę wpada Przemek Baranowski, a trzeci tego dnia jest Maksymilian Bieniasz.

W Masters II pod nieobecność Andrzeja Kaisera wygrywa Bogdan Czarnota, z ponad 30 sekundową stratą na metę na 2. i 3. miejscu wjeżdżają Mirosław Bieniasz i Rafał Chmiel.

W Masters III wygrywa Tomasz Jarząbek, a w Masters IVWaldemar Banasiński.

Pełne wyniki

Wyścig Amatorów trochę krótki, bo czas zwycięzcy to ledwo 36 minut. Podium wygląda następująco:

 1. Krystian Kruk – Pro Fit Bike Jaan Bikes
 2. Dominik Świtalski – Eurostone Sablier
 3. Bartosz Koniuszewski – Winaar CX

W rywalizacji kobiet czas zwycięzcy to prawie 45 minut:

 1. Sylwia Tumiłowicz – Real 64sto
 2. Magdalena Majrzak – Strefasportu.pl MW Invest Team
 3. Wiktoria Klawitter

Pełne wyniki

Przed wyścigami kategorii juniorskich oraz elitą rywalizowały jeszcze Żaki, Żakinie, Młodzicy i Młodziczki.

W kategorii Junior Młodszy wygrywa Miłosz Marciniak (UKS Sportowiec Piła) przed Wiktorem Czekay (AK Bonecki) i Oskarem Maśką (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy). W kategorii Juniorka Młodsza wygrywa Maja Józkowicz (AK Bonecki) przed Mileną Tokarską (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa) i Aleksandrą Stawiraj (UKS Koźminianka Koźminek).

Rywalizacja kobiet to połączone kategorie elity, orliczek i juniorek. W tym mieszanym towarzystwie pewnie, z przewagą blisko 40 sekund, wygrywa orliczka Dominika Włodarczyk (MAT ATOM Developer Wrocław), dla której jest to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Podium open uzupełniają zawodniczki elity – Zuzanna Krzystała i Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski).

U23:

 1. Dominika Włodarczyk – MAT ATOM Developer Wrocław – 44:40
 2. Olga Wankiewicz – UKS Copernicus CCC SMS Toruń +6:57
 3. Julia Zięba – LKK LUKS Sławno +7:42

Juniorka:

 1. Tatiana Gromada – Niezrzeszona – 50:17
 2. Karolina Karpińska – MLKS Baszta Bytów +2:57
 3. Agata Kowalska – UKS Copernicus CCC SMS Toruń +3:20

Ze względu na napięty program oraz krótki dzień połączono także wyścigi elity mężczyzn i orlików oraz juniorów. Tak ostatnia kategoria startowała minutę później.

W Juniorach kolejne zwycięstwo w sezonie zalicza Łukasza Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek), ale nie jest to łatwe zwycięstwo. Tylko dwie sekundy później na metę wjeżdża Kacper Hoppa (UKS Copernicus CCC SMS Toruń). Ze stratą 44 sekund na trzeci miejscu melduje się Ksawier Garnek (RK Exclusive Doors MTB Team).

Ostatnie rozstrzygnięcie tego dnia to rywalizacja elity i orlików, która – zgodnie z oczekiwaniami – zdominowana zostaje przez zawodnika Victoria Jarocin Accent – Bartka Miklera, który na metę dociera z przewagą blisko półtorej minuty nad drugim Michałem Palutą (Global 6 Cycling). Trzeci na mecie, ze stratą 1:44, Patryk Stosz (Voster ATS Team). Warto w tym miejscu odnotować także czwarte miejsce Krzysztofa Łukasika (JBG-2 CryoSpace), dla którego start w Laskowicach Pomorskich był chyba dopiero trzecim przełajowym startem w życiu.

Niewątpliwą atrakcją wyścigu elity była obecność i start Michała Kwiatkowskiego (Ineos Grenadiers), który ostatecznie został zdublowany przez Bartka Miklera i sklasyfikowany na 16. miejscu.

Najszybszym orlikiem na Owocowym Przełaju był Szymon Pomian (GKS Cartusia w Kartuzach), który do Miklera stracił dokładnie trzy i pół minuty. Drugi był Patryk Janiszewski (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy), a trzeci Jakub Musialik (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)

Pełne wyniki

fot. Tomek Ferenc

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0