Juniorzy RK Exclusive Doors MTB Team punktują na Słowacji!fot. jmphoto

HomeSportKomentarze

Juniorzy RK Exclusive Doors MTB Team punktują na Słowacji!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W miniony weekend zawodnicy RK Exclusive Doors MTB Team mając do wyboru krajowe wyścigi niższej klasy i pucharowy weekend na Słowacji (Grand Prix Topolcianky UCI C2) zdecydowali by wybrać ambitne rozwiązanie licząc, że te starty pomogą zawodnikom zyskać cenne punkty UCI a także zapewnią dobrą rywalizację na wysokim poziomie.  I tak też się stało!


13.11 Sobota

  • Ksawier Garnek – 4. miejsce
  • Beniamin Dąbrowski – 16. miejsce
  • Maksymilian Wiśniowski – 17. miejsce

Pełne wyniki

14.11 Niedziela

  • Ksawier Garnek – 4. miejsce
  • Maksymilian Wiśniowski – 10. miejsce
  • Beniamin Dąbrowski – 15. miejsce

Pełne wyniki

Maksymilian Wiśniowski:

Ubiegły weekend spędziłem na Słowacji startując w dwóch edycjach Pucharu Słowacji Grand Prix Topol’čanky UCI C2.

W sobotę objechałem trasę, która przypadła mi do gustu – strome podjazdy, trawersy, piach, a nawet pumptrack sprawiały że była wymagająca technicznie, ale nie brakowało również szerokich fragmentów dobrych do wyprzedzania. Przez brak punktów UCI na starcie jestem losowany i staję w ostatniej linii. Początek nie poszedł najlepiej i gdy stawka się rozciągnęła wylądowałem w sporej przerwie między dwoma grupkami. Nie byłem też na tyle mocny żeby nadrobić stratę. Na metę dojechałem na 17. miejscu co dawało lekki niedosyt i motywację na następny dzień.

Niedzielny wyścig to ta sama trasa jednak poprowadzona w drugą stronę. Tego dnia moja jazda była też zupełnie inna. Po trochę lepszym początku ląduję w grupce, w której jadę przez pierwsze okrążenia kontrolując sytuację i powoli doganiając kolejnych zawodników. Na dwie rundy przed metą atakuję przed technicznym fragmentem i odrywam się od grupy. Po wygranym finiszu ostatecznie kończę na 10 miejscu, osiągając cel i tym samym zdobywając pierwszy punkt UCI.

A już za tydzień jeden z ważniejszych wyścigów w tym sezonie czyli zawody Bryksy Cross UCI C2 w Gościęcinie.  

Ksawier Garnek:

Sobotni start w Topolcianky UCI C2 w Słowacji kończę na 4. miejscu . Trasa była bardzo szybka, ale niczego nie brakowało, piasek, przeszkody, pumptruck. Na start zostałem ustawiony do pierwszej linii. Od startu tempo było bardzo mocne .  W niedzielę wyścig na tej samej trasie, tylko odwrócona w drugą stronę. Znów przeciwnicy nadają bardzo mocne tempo od początku wyścigu. Do mety dojeżdżam na 4. pozycji. Do domu wracam z 16 punktami UCI co mnie cieszy. 

Beniamin Dąbrowski:

Miniony weekend spędziłem na Słowacji, gdzie po raz pierwszy w kategorii Junior stanąłem do walki o punkty UCI. W pierwszym dniu zmagań tuż po starcie z samego końca sukcesywnie odrabiam starty. Niestety na 400 metrów do mety jadąc na 13. pozycji spada mi łańcuch. Szkoda, jednak tego dnia z mojej jazdy byłem zadowolony. Niedziela to już nieco inny wyścig. Po nieco irytującym incydencie na pierwszym podjeździe spadam na sam koniec peletonu i zaczynam odrabiać straty. Do mety dojeżdżam na 15 miejscu.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0