Plan na weekend | 18-19 września 2021fot. #mtbxcpl@instagram.com

HomeSport

Plan na weekend | 18-19 września 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Sezon nie zwalnia, a o duże emocje w najbliższy weekend zadbają ponownie specjaliści od cross country, którzy w amerykańskim Snowshoe będą rywalizować w XCC oraz w XCO w ostatnim wyścigu Pucharu Świata MTB. Będzie to także finał w zjeździe (DHI). Kibice nie będą się na pewno nudzić. Także amatorzy rywalizacji mają sporo propozycji na zbliżający się weekend, a dodatkowo cieszy naprawdę szeroka oferta wyścigów dedykowanych dzieciom i młodzieży.


Oprócz finału Pucharu Świata w kolarstwie górskim w amerykańskim Snowshoe, które w końcu obejrzeć można będzie w „normalnej” porze czyli wieczorem i późnym wieczorem, w sobotę w Harrachovie Novi Cup 2021, w ramach których na trasie 115 km i 3500 m przewyższenia rozegrane zostaną także Mistrzostwa Czech w maratonie MTB, a w niedzielę także z kalendarza UCI – MTB Gdynia Maraton na dystansie 110 km i blisko 3 tys metrów przewyższenia. Także w niedzielę Czesi zapraszają na Sumavsky Pohar MTB w miejscowości Vimperk (UCI C3).

W Wesołej koło Warszawy Puchar Mazowsza MTB XCO w ramach którego rozegrane zostaną także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza. Wyścigów dla dzieci i młodzieży w ten weekend naprawdę sporo – w sobotę finał Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej, a w niedzielę Liga Szkółek Kolarskich w Jerzmanowej oraz piknik rowerowy Love Rower połączony ze Strider Cup w Olsztynie.

Amatorzy też nie będą się nudzić – w sobotę Jesień w Mieście Cudów XII Maraton MTB w Bardo, na Lubelszczyźnie Sosnowica Cross MTB Maraton oraz Garmin MTB Series w Gdańsku. Z kolei w niedzielę XII Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB, Solid MTB Maraton w Owińskiej oraz Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Józefowie.

Jeśli starty, ściganie czy rywalizacja sportowa to nie jest to czego szukasz, zawsze możesz wybrać się do jednej z miejscówek dedykowanych kolarstwu górskiemu – singletracków czy bike parków. Wszystkie najświeższe informacje na ten temat znajdziecie na grupie Singletracki w Polsce.

fot. #mtbxcpl@instagram.com

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 1