Paula Budzyńska (Cyklo Kwidzyn): „świetnie czułam się na tej trasie” | MP XCM, Srebrna Górafot. Grzegorz Drosiński

HomeSport

Paula Budzyńska (Cyklo Kwidzyn): „świetnie czułam się na tej trasie” | MP XCM, Srebrna Góra

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W sobotę 11 września w Srebrnej Górze w ramach cyklu Bike Maraton rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, które w kategorii elita padły łupem zawodników ekipy SGR Specialized. Mistrzem Polski został Filip Helta, a podium uzupełnili Karol Rożek i Piotr Konwa. W elicie kobiet bezkonkurencyjna była Maja Włoszczowska. Paula Budzyńska była najlepszą zawodniczką w kategorii Masters.


Komentarz postartowy:

Mistrzostwa Polski w maratonie MTB w Srebrnej Górze zapamiętam jako wyścig, w którym najwięcej walczyłam o zwycięstwo do tej pory. W moim odczuciu, zawodnicy musieli wykazać się szerokim wachlarzem swoich umiejętności i osobiście świetnie się czułam na tej trasie.

W kategorii Masters Kobiet ‘tasowałyśmy się’ z Martą Garnek przez prawie 75 km! Na ‘szutrostradzie’ przed ostatnim podjazdem zaliczam ‘szlifa’, gdy Marta wjeżdża w zakręt szeroko, a ja chcę zaatakować po wewnętrznej. Za mocno. Mimo to, upadek w ogóle mnie nie wybija z rytmu, w kilka sekund jestem ponownie ‘w grze’. Adrenalina robi swoje, nie czuję bólu – na szczęście to tylko zdarcia, a cel jest blisko – wiem, że wytrzymam.

Na ostatnim podjeździe (tzw. ‘Piekielnica’, wśród kobiet zajmował ponad 20 minut) decyduję się zaatakować. Nie oglądam się za siebie, ale po kilku minutach nie słyszę już nikogo za sobą, a na jednym z zakrętów widzę, że odjechałam. Nie wiem jaką mam przewagę, ale odjazd dodał mi mocy! Po podjeździe zaczyna się długi zjazd do mety, a część prowadzi po dobrze mi znanej linii A na Trasach Enduro – czuję się świetnie, jest flow, jadę ile sił w nogach!

Na mecie czekają na mnie moi teamowi Bracia z Cyklo Kwidzyn – zapewnili mi najlepszy doping na Mistrzostwach!:) I to nie tylko mnie, ale też innym zawodnikom – przyjechali prawie że całą drużyną i mijałam ich w kilku miejscach na trasie – nawet kiedy jeszcze ich nie widziałam, już słyszałam, że SĄ!

Ostatecznie zdobywam Mistrzostwo Polski XCM w kat. Masters K z ok 3-minutową przewagą nad 2. zawodniczką oraz ok 10-minutową przewagą nad 3. W klasyfikacji Elita i Masters przy pełnej krajowej obsadzie zajmuję 10 miejsce na 33 zawodniczki, co jest dla mnie osobiście ogromnym sukcesem.

O moje przygotowanie do MP przez ten rok zadbali moi trenerzy – Tomasz Hałas (przygotowanie motoryczne)+ najpierw Daniel Lipinski, a od czerwca Daniel Majkowski (MajBike Trening) (treningi kolarskie).

Fizjoterapię po moim wypadku niecały rok temu prowadził przez te miesiące Paweł Szczerbicki z Centrum Rehabilitacji Sportowej 'Synapsa Sport’ w Toruniu.

Dziękuję również mojej drużynie Cyklo Kwidzyn za NAJLEPSZE wsparcie, którego życzę każdemu zawodnikowi!

Przede mną trzy kolejne weekendy wyścigowe w Pucharze Polski XCM – kolejne cele przede mną i jestem gotowa do dalszej pracy.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0