Kolejne sukcesy zawodników RK Exclusive Doors MTB Team | JBG-2 Wiśniowiec MTB Race, Rybnikfot. Devil on Bike

HomeSportKomentarze

Kolejne sukcesy zawodników RK Exclusive Doors MTB Team | JBG-2 Wiśniowiec MTB Race, Rybnik

W niedzielę 22 sierpnia 2020 na mapie cross country (XCO) w Polsce pojawił się nowy punkt w postaci zawodów JBG-2 Wiśniowiec MTB Race w Rybniku. Zawody zostały rozegrane na nowo wybudowanej rundzie cross country, która została sfinansowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na starcie pojawiła się część zawodników RK Exclusive Doors MTB Team, dla których były to także Mistrzostwa Województwa. Większość triumfowała w swoich kategoriach, a jeśli nie, to stanęła na podium.


Piotr Hankus – kategoria Młodzik, 4. miejsce open, V-ce Mistrz Śląska

Trasa w Rybniku była bardzo szybka, zjazdy po muldach i podjazdy po górkach. Wystartowałem z pierwszej linii, początek jechało mi się dobrze, niestety w połowie okrążenia trochę słabiej się poczułem i przegonił mnie kolejny zawodnik. Spadłem na 4. pozycję, przez jakiś czas na ogonie siedział mi zawodnik z Victorii Rybnik i jechał za mną do samego końca. Jednak przed metą udało mi się mu uciec i dojechałem na 4, miejscu. Zdobyłem tytuł V-ce Mistrza Śląska i II V-ce Mistrza w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Tatiana Gromada – kategoria Juniorka Młodsza, 1. miejsce open, Mistrzyni Śląska

Trasa była super przygotowana i miała sporo ciekawych sekcji technicznych. Po starcie utrzymywałam się w czołówce, a pod koniec pierwszej rundy zaatakowałam i jechałam pierwsza, powoli zwiększając swoją przewagę. Do końca wyścigu jechałam już sama starając się po prostu płynnie pokonywać każdy element. Ostatecznie obroniłam swój tytuł Mistrzyni Śląska i zdobyłam 1. miejsce w wyścigu głównym z czego jestem zadowolona.

Ksawier Garnek – kategoria Junior, 3. miejsce open, Mistrz Śląska

Wyścig u siebie brzmi zobowiązująco. Trasa była bardzo ciężka fizycznie, dynamiczne podjazdy, szybkie zjazdy i tak dalej, nie było gdzie odpocząć. Od samego startu tempo było bardzo mocne. Na podjeździe wraz z Brajanem zaatakowaliśmy, stopniowo powiększając przewagę. Niestety pod koniec pierwszego okrążenia zerwałem łańcuch na podjeździe, dobiegłem do boksu, szybka wymiana i jadę dalej. Powoli odrabiam straty dochodząc rywali. Ostatecznie wyścig kończę na 3. pozycji zdobywając tytuł Mistrza Śląska.

Bardzo dziękuję za szybką oraz sprawną wymianę łańcucha.

Krzysztof Klimek – kategoria Junior, 1. miejsce open, Mistrz Śląska

JBG-2 Wiśniowiec MTB Race kończę na 1. miejscu. Zawody odbyły się na trasie, na której na co dzień trenuję. Juniorzy wystartowali dwie minuty za zawodnikami elity, lecz nie musiałem wyprzedzać wielu zawodników, głównie dlatego, że trasa na Wiśniowcu jest szybka i interwałowa, jak i również elita była mocno obsadzona. Od startu jechałem pierwszy, wyścig przebiegał bez problemów. Myślę, że forma jest znacznie lepsza niż na Mistrzostwach Polski, ale ciężko to po tym wyścigu stwierdzić, bo nie było na nim czołowych zawodników z Polski. Jestem zadowolony z tego startu, i cieszę się, że mogłem startować w zawodach w Rybniku, organizowanych przez mój były klub GK Viktoria Rybnik. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze wystartować na Wiśniowcu.

Bogdan Czarnota – kategoria Masters, 1. miejsce open

Sezon mtb zbliża się ku końcowi i jest on dla mnie coraz cięższy nie tylko fizycznie.

Niby Rybnik a trasa jaką przygotowali organizatorzy na długo zapamiętam. Interwał niesamowity, zmiana tempa i trudne odcinki techniczne, które wybijały z rytmu. Nie miałem problemu wygrać w swojej kategorii, ale dojechanie do mety nie było proste. Bardzo podobała mi się organizacja wyścigu JBG-2 Wiśniowiec MTB Race. Bardzo miło było patrzeć jak rodzice obecnych i byłych zawodników klubu Viktoria Rybnik pomagali w organizacji tej imprezy. Przypomniały się dawne czasy. Brawa dla Michała Kowola i dla wszystkich zaangażowanych. Może za rok będziemy mieć tam Puchar Polski. Gratulacje dla wszystkich medalistów. Oczywiście Nasi zawodnicy spisali się wyśmienicie.

COMMENTS

DISQUS: 0