Karol Rożek (SGR Specialized): „Oby więcej takich wyścigów!” | Bike Maraton, Kowary

HomeSportKomentarze

Karol Rożek (SGR Specialized): „Oby więcej takich wyścigów!” | Bike Maraton, Kowary

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W Kowarach, ale przede wszystkim na obszarze Pasma Rudaw Janowickich w minioną sobotę rozegrany został Bike Maraton, który jednocześnie był kolejną rundą Pucharu Polski w maratonie MTB. Trasa zawodów została oceniona bardzo wysoko. Rywalizację wygrał Karol Rożek (SGR Specialized).


Komentarz postartowy:

Wyścig rozgrywany w ramach Pucharu Polski XCM w Kowarach był wymagający zarówno pod względem fizycznym jak i technicznym. Niespełna 70 kilometrów i 3000 metrów przewyższenia to imponujące parametry! Nocne opady deszczu dodatkowo podwyższyły poziom trudności, ale mimo tego trasa była nadal w całości przejezdna.

Pierwsza cześć ścigania to głównie współpraca z klubowym kolegą Piotrkiem i kontrolowanie wyścigu. Niestety na jednym ze zjazdów Piotrek uszkadza koło. Nie jesteśmy w stanie naprawić defektu i dalszą jazdę kontynuuję samotnie. Sekwencja stromych i długich podjazdów przeplatanych technicznymi zjazdami, sprawia, że siłą rzeczy jadę intensywnie i w pełnym skupieniu. Runda giga jest na tyle atrakcyjna, że nawet jechana dwukrotnie nie wywołuje uczucia monotonii. Na metę wjeżdżam po niecałych 4 godzinach z bezpieczną przewagą.

Okolice Jeleniej Góry i pasmo Rudaw Janowickich darzę sporym sentymentem i zawsze lubiłem się tu ścigać. Tereny są tu dosłownie idealne na MTB, a jazda tutaj sprawia ogromna frajdę i satysfakcję! Oby więcej takich wyścigów!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0