Kolarski Weekend w Kowarach. Bike Maraton i Szosowy Klasyk

HomeSportZapowiedzi

Kolarski Weekend w Kowarach. Bike Maraton i Szosowy Klasyk

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Bike Maraton kolejny raz pokaże kolarskiemu światu Rudawy Janowickie – pasmo górskie leżące  – dosłownie i w przenośni – w cieniu Karkonoszy. To właśnie przez Rudawy biegły swego czasu trasy Bike Maratonu w Jeleniej Górze i to właśnie w Rudawach kręcić się będzie trasa sobotniego Bike Maratonu w Kowarach. To granitowa kraina pełna wspaniałych skalnych baszt, świerkowych lasów i tajemniczych zakątków. Mnóstwo wdzierających się w głąb gór wygodnych leśnych dróg i sporo krętych kamienistych ścieżek oraz rzeźba terenu często wprawiająca w zachwyt. Bez wątpienia to teren wart pokazania, kryjący w sobie wiele możliwości i wyzwań – również dla kolarstwa górskiego. Mało tego – poprowadzony przez Rudawy Janowickie dystans GIGA śmiało może walczyć o miano najtrudniejszego wyścigu w sezonie.


Zgoła odmienne atrakcje i wyzwania czekają nas w niedzielę. Jedyna w tym roku czasówka cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – wjazd z Kowar na przełęcz Okraj przeniesie nas na chwilę w Karkonosze. Trudny i wymagający podjazd czeka tych wszystkich, którzy wystartują w Szosowym Klasyku Kowary. To wyścig kultowy – z długą i bogatą historią, a kolejne rozdziały tej kolarskiej opowieści właśnie się piszą.

Zapisy online na Bike Maraton możliwe będą tylko w czwartku, a potem organizatorzy czekają na zgłoszenia w biurze zawodów w Kowarach przy ulicy Jagiellończyka 12 (obok muszli koncertowej). W piątek biuro pracuje od 17:00 do 20:00, a w dniu imprezy od godz. 8:00.

O 10:00 wystartuje dystans GIGA (tu mamy kolejną rundę Pucharu Polski XCM PZKol dla kategorii Elita.

Uwaga!!! FUN wyjątkowo startuje w Kowarach o 10:30!!!

Od 11:00 startują sektory dystansu MEGA (PP dla kategorii Junior) i CLASSIC.

W związku z kolejną edycją cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk (niedziela), Bike Maratonowi towarzyszy w Kowarach PKO Ubezpieczenia Junior Race, czyli wyścig dla dzieci. Zapisy do tej rywalizacji rozpoczną się o godz. 9:00. Początek wyścigów dla dzieci o 11:30.

GIGA ma w Kowarach 69 km i ponad 3000 m w pionie! MEGA – 45 km i ponad 1800 m przewyższenia i tu też będzie co jechać. CLASSIC ma już trochę więcej litości – 26 km i 1000 m w pionie. FUN, jak to FUN – 15 km i nieco ponad 500 m w pionie.

Zapisy elektroniczne do ITT Kowary – Okraj również tylko do czwartku. W sobotę ewentualne zapisy i biuro ruszają o 17:00 (po Bike Maratonie) i zamykają się o 20:00. W dniu startu biuro otwiera się o 8:00. W piątek wieczorem organizatorzy publikują listę startową z dokładną godziną startu każdego zawodnika i z kolejnością startów. Jeśli ktoś zgłosi się w sobotę lub tuż przed wyścigiem w niedzielę, musi liczyć się z tym, że wystartuje dopiero po godz. 11:00.

Pierwszy start ITT Kowary – Okraj – o godz. 9:00 z platformy usytuowanej na kowarskiej starówce, tuż przy Urzędzie Miasta.

Przewyższenie na dystansie 13 km wynosi prawie 600 m i asfaltowa trasa wiedzie cały czas w górę – najpierw na Przełęcz Kowarską, potem na Rozdroże Kowarskie i na Okraj (1050 m n.p.m.).

Więcej na https://szosowyklasyk.pl i https://bikemaraton.com.pl To jeszcze nie wszystko – po zakończeniu Szosowego Klasyka w Kowarach rozpocznie się nie mniej kultowy bieg Kowary – Okraj. Jest to jeden z dwóch alpejskich biegów składających się na tegoroczny cykl biegów górskich Puchar Sudetów Super Bieg. Start biegu o godzinie 12:00.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0