Plan na weekend | 17-18 lipca 2021

HomeSportZapowiedzi

Plan na weekend | 17-18 lipca 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Zbliżający się weekend to kolejna seria krajowych czempionatów i jednocześnie duże wyhamowanie jeśli chodzi o zawody w kraju. O koszulki mistrza kraju w kolarstwie górskim w formule olimpijskiej cross country zawodnicy rywalizować będą m.in. na Litwie, Łotwie, w Estonii, Bułgarii czy na Węgrzech. We Francji z kolei odbędzie się krajowy czempionat w maratonie MTB.

Advertisement

Nie brakuje też w kalendarzu UCI zawodów z kategorią C2 czy C3. W Warszawie na Kazurze rozegrany zostanie organizowany przez Warszawski Klub Kolarski Masovia Cup Puchar Polski MTB XCO C3. W Kanadzie odbędą się zawody Sherbbrooke UCI C2 połączone z UCI Junior Series. W Czechach w miejscowści Dobris koło Pragi maraton Trans Brdy (UCI C2) na dystansie nawet 90 km z sumą przewyższeń przekraczającą 2 tys metrów.

Na międzynarodowym podwórku w sobotę, w Austrii Salzkammergut Trophy, gdzie na starcie stanie m.in. Anna Urban. Najdłuższy dystans to ponad 200 km i ponad 7 tys metrów przewyższenia.

W kraju naprawdę krótka lista zawodów zaplanowanych na najbliższy weekend. Najwięcej przewyższeń na najbardziej górskiej trasie nabijecie na Bike Maraton w Bielawie, gdzie na liczącym 73 km Giga jest ponad 2,6 tys metrów przewyższenia. A narzekającym na skracające się dystanse zawodów w Polsce polecam Ultramaraton Nadbużański, który z nazwy jest co prawda przede wszystkim imprezą biegową, ale na trasie „Szurganiec” do pokonania jest blisko 90 km z nie imponującą sumą przewyższeń, niemniej jednak 900 metrów oznacza, że tak całkiem płasko nie będzie.

  • Bike Atelier MTB Maraton – Tarnowskie Góry
  • Bike Maraton – Bielawa
  • Brejdak Gravel – Firley
  • „Tropem roztoczańskiego wilka” Roztocze Epic MTB Maraton – Grabnik
  • Gravel Attack – Strzelin
  • Gravel Man – Orle Gniazda
  • Ultramaraton Nadbużański – Mielnik

Jeśli starty, ściganie czy rywalizacja sportowa to nie jest to czego szukasz, to zawsze możesz wybrać się do jednej z miejscówek dedykowanych kolarstwu górskiemu – singletracków czy bike parków. Wszystkie najświeższe informacje na ten temat znajdziecie na grupie Singletracki w Polsce.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0