ORLEN Małopolska Myślenice MTB XCO UCI C2 Race już w niedzielę!

HomeSportZapowiedzi

ORLEN Małopolska Myślenice MTB XCO UCI C2 Race już w niedzielę!

11 lipca krajowa czołówka kolarzy górskich zawita na południe Polski, by rywalizować w ORLEN Małopolska Myślenice MTB XCO UCI C2 Race. Zawody wpisane są do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) z rangą C2.


Na liście startowej pojawiły się takie nazwiska jak Mistrz Olimpijski w kolarstwie górskim z Londynu 2012, Wicemistrz z Rio 2016 i wielokrotny Mistrz Świata Jarolsav Kulhavý. Swój ostatni start przed Igrzyskami w Tokio zapowiedział również Bartłomiej Wawak. Na starcie elity mężczyzn pojawią również Jakub Zamroźniak, Krzysztof Łukasik oraz wielu kolarzy z Polski, Czech, Słowacji.

Natomiast w elicie kobiet pojawi się Czeszka Jana Czeczinkarová oraz czołówka polskich kolarek górskich na czele z Paulą Gorycką, startującą na co dzień głównie za granicą, Gabrielą Wojtyłą, Matyldą Szczecińską, Aleksandrą Podgórską, Barbarą Borowiecką, Klaudią Czabok czy Mileną Drelak.

Zmagania odbędą się na terenie “Plaży trawiastej” w Myślenicach Zarabie. To tam wyznaczona jest trzykilometrowa pętla, którą kolarze pokonają określoną liczbę razy, w zależności od kategorii wiekowej. Rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach od młodzika/młodziczki, aż po mastersów. Wyścig podzielony jest na pięć bloków startowych. 

Kolarskie święto w Myślenicach rozpocznie wyścig młodzików o godzinie 10:00. Ostatnim wyścigiem dnia będzie natomiast rywalizacja elity mężczyzn oraz juniorów, która zaplanowana jest na godzinę 15:30. Ostatni akcent dnia – dekoracja odbędzie się o 17:30. 

 – Serdecznie zapraszam do Myślenic na międzynarodowy wyścig w kolarstwie górskim. To w Myślenicach zaczynają się góry, to stąd pochodzi mistrzyni świata w MTB Anna Szafraniec-Rutkiewicz, będąca ambasadorką tego wyścigu. Jestem pewien, że widzowie zobaczą emocjonującą walkę kolarzy górskich – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic.

Zapisy na ORLEN Małopolska Myślenice MTB Race zamknięte zostały 08.07.2020 o północy. Spóźnialscy mogą się jeszcze zapisać w drugim terminie do dnia 09.07.2021 r do godziny 23:59 na stronie: https://wynikizawodow.eu/zgloszenia.

Organizator przewiduje dwie nowości – po pierwsze transmisję na żywo z wszystkich bloków startowych z komentarzem Anny Szaraniec-Rutkiewicz oraz Karola Dziambora. Transmisja będzie można obejrzeć na profilu facebookowym Domin Sport Team.

Dostępny będzie również nowoczesny live-timing na stronie www.wynikizawodow.eu oraz www.dominsport.pl.

Sponsorami tytularnymi wydarzenia są PKN ORLEN, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd gminy i miasta Myślenice. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Sponsorami wydarzenia są Bene Medica oraz VYTYV Wheels. Partnerami wydarzenia są Named Sport, Weron.pl oraz Marti Bikini Suits. Patronami medialnymi są Turdetur, Rowery.org, Kolarsko.pl, portal kolarski #mtbxcpl, Namtb.pl, Bikeboard. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Domin Sport przy współpracy z Cycling Talented Academy Poland.

Harmonogram zawodów / Race schedule

10.07.202115.00-18.00Weryfikacja dokumentów i odbiór numerów startowych / Verification of documents and number collection

16.00-18.00Trening na oznakowanej trasie zawodów / Course open for practise
11.07.202109.00-09.45Trening na oznakowanej trasie zawodów / Course open for practise

09.15Odprawa techniczna I kategorii młodzik, młodziczka, M1, M2, Amator / Managers briefing for races without UCI Category

10.00Młodzik, Młodziczka / U15 M&W

11.00Wyścigi Masters (M1,M2) / Amator / Masteres and Amator

12.00Junior Młodszy / U17 Men

13.00Odprawa techniczna II dla kategorii UCI oraz juniorka młodsza. / Briefing for UCI Races and U17 Woman

13.20Dekoracja kategorii młodzik, młodziczka, junior młodszy, masters i amator / Award Ceremony for races without UCI category

13.00 – 13.30. Trening na trasie dla kategorii UCI / Course open for practise fot UCI Category

13.45Elita Kobiet, Juniorka, Juniorka Młodsza / Elite and U23 Woman ,Junior Woman,U17 Woman

15.30Elita Mężczyzn, Junior / Elite and U23 Man, Junior Man

17.30Dekoracja / Award Ceremony for UCI Races and Junior Woman

COMMENTS

DISQUS: 0