Lecomte ponownie demoluje w elicie! | Puchar Świata MTB XCO, Leogang, Austriafot. Bartek Wolinski / Red Bull

HomeSportWyniki

Lecomte ponownie demoluje w elicie! | Puchar Świata MTB XCO, Leogang, Austria

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W niedzielne południe na trasę w Leogang ruszyła elita kobiet. Faworytką wyścigu była Leona Lecomte i nie było tu niespodzianki. Na starcie także cztery Polki walczące o kwalifikację olimpijską do Tokio – Maja Włoszczowska, Katarzyna Solus Miśkowicz, Paula Gorycka i Gabriela Wojtyła.


Zgodnie z oczekiwaniami Francuzka już na rozbiegówce mocno zaatakowała, odjechała na solo i tak przejechała cały wyścig notując pół minuty, minutę, a ostatecznie na mecie dwie minuty przewagi na resztą stawki. Za jej plecami była mocna walka między kilkoma zawodniczkami – Pauline Ferrand Prevot, Jolandą Neff, Rebeccą McConnell, Laurą Stigger i Jenny Rissveds. Z okrążenia na okrążenie mamy twistera, co chwilę zmienia się kolejność w goniącej grupki. Pierwsza opada Australijka, McConnell. Pozostałe zawodniczki tasują się między sobą do przedostatniej rundy, gdy w grze zostają Prevot, Neff i Rissveds. Na drugie miejsce wychodzi Stigger. Z kolei Negg zaczyna tracić, a Rissveds wychodzi przed Stigger i wytrzymuje presję Austriaczki do samego końca.

Zarówno dla Stigger, jak i Rissveds to pierwsze podium Pucharu Świata w tym roku!

Maja Włoszczowska na początku jedzie w trzeciej dziesiątce, ale z okrążenia na okrążenie przesuwa się do przodu. W pewnym momencie jest nawet na 15. miejscu, ostatecznie przegrywa sprint z Haley Batten i zajmuje 17. miejsce.

Katarzyna Solus Miśkowicz na początku jedzie w okolicach 40. miejsca, ale podobnie jak Maja z rundy na rundę przesuwa się do przodu kończąc ostatecznie na 30. miejscu ze stratą 8:200

Paula Gorycka – miejsce 47 / -1 okr

Gabriela Wojtyła – miejsce 57 / -2 okr

Pełne wyniki

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0