Weltour MTB Team rozpoczął wyścigowy sezon!

HomeSportRelacje

Weltour MTB Team rozpoczął wyścigowy sezon!

Głód ścigania narastał miesiącami, tym bardziej, że tradycyjne otwarcie sezonu, które odbywało się dotychczas w kwietniu przeciągało się o kolejne tygodnie. Cykl Bike Atelier MTB Maraton wystartował dopiero na koniec maja i był dla wielu pasjonatów kolarstwa górskiego okazją do rozpoczęcia wyścigowego sezonu. Wśród nich ekipa Weltour MTB Team. Przeczytajcie krótkie podsumowanie ich startu.


Udało się, rozpoczynamy sezon 2021! W niedzielę 30.05 spotkaliśmy się na Bike Atelier MTB Maraton 2021 – Dąbrowa Górnicza

Na starcie pojawiło się czterech naszych zawodników: Piotr, Dariusz, Marcin oraz Daniel, wszyscy wybrali dystans hobby, gdzie rywalizowali z około 450 innymi zawodnikami. Niestety Grzesiek leczy dłoń po wypadku i w sumie nie wiadomo kiedy będzie na tyle sprawny, aby wziąć udział w jakimkolwiek wyścigu.

Jak przystało na koniec maja, pogoda była wyśmienita – 12 stopni, wiatr, deszcz a w pewnym momencie nawet grad. Na szczęście zaczęło padać dopiero w momencie startu, a największa nawałnica złapała nas na Pogorii 4, gdzie deszcz padał poziomo ;)

Trasa…….iście sprinterka, połączenie lokalizacji z ostatnich wyścigów, okolice Pogorii 3 oraz 4 a żeby urozmaicić wyścig, dwa krótkie podjazdy w Lasach Trzebiesławickich. Pierwsze 20 km, połączenie asfaltu oraz ścieżek leśnych, wjazd do lasu, gdzie zmierzyliśmy się z dwoma krótkimi podjazdami. Potem kilka singli w lesie i powrót w okolice jezior Pogorii. Na koniec perełka, kilkanaście kilometrów w mega błocie a później fragment po bardzo dużych korzeniach. Końcówka skutecznie zmusiła zawodników, aby dać z siebie maksimum możliwości, siły oraz skupienia.

W sumie pokonaliśmy około 41 km i 250 metrów w pionie.

Wyniki naszych zawodników:

  • Dariusz Domagała : 75 miejsce Open / 26 miejsce w M30
  • Piotr Mucha: 106 Open / 39 miejsce w M30
  • Marcin Konieczny: 122 Open / 41 miejsce w M40
  • Daniel Torzewski : 123 Open / 42 miejsce w M40

Bardzo dziękujemy naszym partnerom za wspieranie naszej pasji: Weltour, Spider Suspensions – Spider Sports, ATAKSPORT, Schronisko „Soszów”, Stary Dom Płonkówka, Agencja Reklamowa PAUSE.

COMMENTS

DISQUS: 0