Wyniki | 29-30 maja 2021

HomeSportWyniki

Wyniki | 29-30 maja 2021

Latest posts by Paweł Kuflikowski (see all)

Miniony weekend to był naprawdę wysyp amatorskich imprez kolarskich w całej Polsce, a dodatkowa duża oferta wyścigów (głównie cross country) dla zawodników elity sprawiła, że bardzo ładnie rozłożyła się zarówno frekwencja, jak i poziom sportowy. W sobotę na Pucharze Polski MTB XCO w Jastrzębiu Zdrój karty rozdawała ekipa JBG-2 CryoSpace, a w tym samym czasie na Bike Maratonie w Polanicy Zdrój podium między sobą podzielili zawodnicy SGR Specialized. Sytuacja odwróciła się w niedzielę, kiedy czerwony pociąg zdominował rywalizację na Bike Atelier MTB Maraton, a w tym czasie Filip Helta z SGR Specialized stanął na podium Pucharu Słowacji.


Zanim wszystkie szczegółowe wyniki z kraju, to dwie informacje dotyczące zagranicznych zawodników.

Po pierwsze w Szwajcarii rozegrane zostały mistrzostwa tego kraju w cross country. Doszło do detronizacji króla, Nino Schurter zajął drugie miejsce, a tytuł mistrza kraju wywalczył Mathias Flueckiger, który na mecie zameldował się o ponad minutę przed N1NO. W rywalizacji kobiet wygrała Jolanda Neff, co może być dobrym sygnałem po wypadku z 2019, trudnej rekonwalescencji i średnim początku tego sezonu.

Pełne wyniki

W wyścigu w Słowenii wygrała z miażdżącą przewagą Yana Belomoina. Nie tyle istotne jest zwycięstwo, co sam fakt startu w zawodach. Ukrainka po starcie w XCC w Pucharze Świata w Novym Meste na Morave wycofała się z niedzielnego wyścigu cross country (XCO) z powodu nagle wykrytych kamieni nerkowych. Jak widać problem został już szczęśliwie rozwiązany.

Na koniec przypominam, że w osobnych wpisach są wyniki z Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się przed weekendem, sobotniego Pucharu Polski MTB XCO w Jastrzębiu Zdroju oraz zagranicznych startów Polaków.

Wracając do kraju – poniżej wyniki z zawodów cross country, maratonów mtb oraz wyścigów terenowych ultra, które rozegrane zostały w miniony weekend.

M Liga XC #1 – Góra Sobotów

Mężczyźni open (Elita+Masters I):

  1. Marcin Chruślak – Geodetic Howden Team
  2. Łukasz Kędzierski – MCP Bike Team
  3. Tomasz Iwański – Przepaśniki Team

Mężczyźni open (Masters II-IV):

  1. Adam Ostrowski – Ostry Team
  2. Krzysztof Latoszek – Trenujemy z sercem dla Kuby
  3. Piotr Małek – iBox M Liga Racing Team

Kobiety open:

  1. Klaudia Cichacka – Metrobikes.pl
  2. Justyna Małek – iBox M Liga Racing Team
  3. Agnieszka Czerska Krysik – Bike Salon Team

Pełne wyniki

Północna Liga MTB XC – XC1 Grudziądz

Mężczyźni open:

  1. Michał Przybytek – ASE Trek Gdynia
  2. Rafał Szturo – SISU OWB rowertour.com
  3. Łukasz Kwaśniewski – lukaszcycling.com

Kobiety open:

  1. Katarzyna Grochowska – Teeam MX Skórcz
  2. Marta Górska
  3. Edyta Jakubowska-Olech – NWT MTB Świecie

Junior:

  1. Dawid Soczywko – UKS Sportowiec Piła
  2. Kacper Bodenszac – UKS Cykliści Rypin
  3. Franciszek Donarski – N-Bike Academy

Pełne wyniki

Bike Atelier MTB Maraton – Dąbrowa Górnicza

PRO:

  1. Wojciech Halejak – JBG-2 CryoSpace
  2. Mariusz Kozak – JBG-2 CryoSpace
  3. Mateusz Nieboras – JBG-2 CryoSpace
  1. Aleksandra Andrzejewska – CST Accent MTB Team
  2. Monika Wrona – Bieniasz Bike Team

Hobby:

  1. Oliwier Machura – CST Accent MTB Team
  2. Mirosław Bieniasz – Bieniasz Bike Team
  3. Dawid Jona – GK Gliwice
  1. Katarzyna Kowalska-Pac – Reanimacja Rowerowa Akademia Synergii
  2. Anna Kaczmarzyk – MDJ Transport Koniaków
  3. Edyta Mróz – Skorupa Triathlon

Pełne wyniki

Bike Maraton – Polanica Zdrój

Giga:

  1. Piotr Konwa – SGR Specialized
  2. Karol Rożek – SGR Specialized
  3. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized
  1. Aleksandra Andrzejewska – CST Accent MTB Team
  2. Michalina Ziółkowska – CST Accent MTB Team
  3. Marta Garnek – Dream Bike Bielawa

Mega:

  1. Piotr Berdzik – Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team
  2. Marek Ardelii – Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych
  3. Michał Siekierski – KS Kibolski
  1. Alicja Marciniec
  2. Magdalena Wojtyła – Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team
  3. Alina Serafin – THP Team

Classic:

  1. Jakub Rawicki
  2. Szymon Stolarczyk – KKW Nexelo Wałbrzych
  3. Aleksander Dziurzyński
  1. Anna Banasiak – OŚ Racing Team
  2. Martyna Wiśniewska – Zarębski team
  3. Marta Alicja Napióra – Hurtap

Pełne wyniki

Kaczmarek Electric MTB – Krosno Odrzańskie

Giga:

  1. Grzegorz Grabarek – Real 64sto TBM Systems
  2. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Piotr Konwa – SGR Specialized
  1. Daria Kasztarynda – Celllfast MTB Team
  2. Agnieszka Kachel – Rybczyński Bikes Remmers Team
  3. Izabela Gościańska – Real 64sto

Mega:

  1. Przemysław Janik – Specialized Synkros Team
  2. Mateusz Siejak – Kosox Bike Team
  3. Jakub Mądry – Strefasportu.pl MW Invest
  1. Sylwia Szpulewska-Larek – SKS Oborniki
  2. Sylwia Tumiłowicz – Real 64sto
  3. Joanna Adamska – Rybczyński Bike Remmers Team

Pełne wyniki

Maratony Kresowe – Wasilków

  1. Szymon Pomian – GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier
  2. Piotr Kryński – Warszawski Klub Kolarski
  3. Wiktor Gindorowicz – AbsoluteBikes.pl

Pełne wyniki

Milko Mazury MTB – Iława

Pro:

  1. Marcin Białobłocki – Białobłocki Pro Coaching
  2. Grzegorz Maleszka – Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn Team
  3. Andrzej Poczopko – CryoSpace Olsztyn

Expert:

  1. Mateusz Kudyk
  2. Wojciech Kowalczyk – SISU OWB rowertour.com
  3. Wojciech Krom – CryoSpace Olsztyn
  1. Adrianna Osińska – Wysepka Team
  2. Ania Kołatka – 3S Bike Team Ciechanów
  3. Monika Kulling

Pełne wyniki

MTB Cross Maraton – Chęciny

MASTER

  1. Adrian Torba – KK Jeżowe
  2. Paweł Chrząszcz – KSPO Dentinea 1A
  3. Krzysztof Gajda – Jedlicze Team
  1. Magdalena Kosko – MCP Bike Team
  2. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – Damovo Bike Team
  3. Monika Skowyra – KSPO Dentinea 1A

Pełne wyniki

FAN

  1. Tomasz Niedzwiecki
  2. Michał Dziama – Synergy Racing Team
  3. Andrzej Kruszec – Harda Horda
  1. Anna Wołos – Enea KS Energia Kozienice
  2. Magdalena Mędrecka – Sengam Sport Racing Team
  3. Zuzanna Wieczorek

Pełne wyniki

Szuter Master Mazowsze

Dystans 150 km:

  1. Piotr Janda – RMF FM bike.store.bielsko MTB Team
  2. Eryk Gomoński – DT4YOU Team
  3. Gracjan Stankiewicz – DT4YOU Team
  1. Katarzyna Szlezak
  2. Agata Kąkiel
  3. Diana Cabaj

Pełne wyniki

Dystans 75 km:

  1. Paweł Kupczak
  2. Gabriel Girau Tur – Pro4fun
  3. Jakub Organ – SKPB Warszawa
  1. Zuza Napiórkowska
  2. Dorota Lutyk – SKPB Warszawa
  3. Paulina Lubowiecka

Pełne wyniki

Wanoga Gravel 2021

  1. Radosław Gołębiewski – 29:39:53
  2. Bartosz Przybylak – 29:43:59
  3. Daniel Majkowski – 30:34:55
  1. Anna Janusz – 48:57:55
  2. Dorota Juranek – 54:35:35
  3. Anna Kluczek-Kollar – 57:33:46

COMMENTS

DISQUS: 0