Dobre wyniki Polaków za granicą! | Puchar Czech / Puchar Słowacji / Bike Vikend MTBfot. jmphoto

HomeSportWyniki

Dobre wyniki Polaków za granicą! | Puchar Czech / Puchar Słowacji / Bike Vikend MTB

Równolegle z Pucharem Polski MTB XCO w Jastrzębiu Zdroju zawodnicy z Polski w miniony weekend rywalizowali także za granicą, u naszych południowych sąsiadów. W sobotę mieliśmy Puchar Czech w Brnie, a niedzielę Bike Vikend MTB w czeskim Pec pod Snezkou oraz Puchar Słowacji w Turcianskich Teplicach. W każdym z tych wyścigów stanęli na starcie nasi zawodnicy, i co ważne wywalczyli w wielu przypadkach czołowe lokaty.


Izomat MTB Cup UCI C1 – Brno, Czechy

Zanim o elicie, to trzeba wspomnieć, że Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia) wygrała w kategorii Juniorka Młodsza pokonując blisko trzydzieści zawodniczek. Z kolei w Juniorkach na 7. miejscu zameldowała się Hanna Fijałkowska (Mitutoyo AZS Wratislavia).

W elicie kobiet wygrała Jannika Loiv. Na 8. miejscu rywalizację zakończyła Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski), a na 11. Barbara Borowiecka (Giant Gorzów Liv).

Najlepszym wynikiem w elicie może pochwalić się Bartłomiej Wawak (Kross ORLEN), który zajął czwarte miejsce. Wyścig wygrał jego kolega z drużyny, Ondrej Cink.

Pełne wyniki


Bike Vikend MTB UCI C2 – Pec pod Snezkou, Czechy

W tych zawodach, które dość niespodziewanie pojawiły się w kalendarzu UCI na starcie pojawiło się naprawdę niewielu zawodnikach. Dla przykładu w elicie mężczyzn rywalizowało ledwie osiemnastu zawodników, a wśród kobiet ledwie trzy zawodniczki.

Jedynym Polakiem, który stanął na starcie tych zawodów był Paweł Garczyk (Warszawski Klub Kolarski) zajmując 9. miejsce. Wyścig elity mężczyzn wygrał Chilijczyk Martin Kossmann (Lexware MTB Team).

Pełne wyniki


Slovak Cup – Turieckap UCI C1 – Turcianskie Teplice, Słowacja

Puchar Słowacji, podobnie jak Puchar Czech, oferuje zawodnikom wszystkie zawody całej serii wpisane do kalendarza UCI. Kategoria C1 zawodnikom elity za wygrany wyścig gwarantuje 60 punktów do rankingu. W rywalizacji elity triumfowali Martin Haring oraz Jannika Loiv. Polacy spisali się bardzo dobrze. Zarówno w elicie kobiet, jak i mężczyzn na drugim miejscu zameldowali się nasi reprezentanci – w elicie kobiet Katarzyna Solus Miśkowicz (KSM Trek), a w elicie mężczyzn Filip Helta (SGR Specialized).

Ze sporą czasową stratą na metę wjechali kolejni nasi reprezentanci:

  • Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Superior Zator) – miejsce 8 / +4:50
  • Aleksandra Podgórska (RK Exclusive Doors MTB Team) – miejsce 9 / +5:27
  • Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 10 / +7:01
  • Zuzanna Krzystała (RK Exclusive Doors MTB Team) – miejsce 14 / +15:47
  • Karol Ostaszewski (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 10 / +6:08
  • Maciej Dąbrowski DNF

Warto tez podkreślić bardzo dobry wyniki Krzysztofa Klimka (RK Exclusive Doors MTB Team) w juniorach, gdzie zajął trzecie miejsce, choć strata do zwycięzcy wyniosła prawie cztery minuty. Na 11. miejscu na metę wjechał Maksymilian Wiśniowski (RK Exclusive Doors MTB Team), notując siedem i pół minuty straty.

Z kolei na najniższym stopniu podium w kategorii Masters B czyli naszym odpowiedniku Masters II stanął Lech Kawecki (Bike Racing Club).

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0