Mona Mitterwallner minimalnie przed Caroline Bohe. Matylda Szczecińska 15 w Orliczkach! | Puchar Świata MTB XCO, Nove Mesto na Morave

HomeSportWyniki

Mona Mitterwallner minimalnie przed Caroline Bohe. Matylda Szczecińska 15 w Orliczkach! | Puchar Świata MTB XCO, Nove Mesto na Morave

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W czeskim Novym Meste na Morave na Arenie Vysoczyna rozgrywana jest druga runda Puchar Świata MTB XCO. W piątkowych wyścigach XCC (short track) wygrali Amerykanka Haley Batten (Trinity Racing) oraz Mathieu van der Poel (Alpecin Fenix). Na sobotę w ramach Pucharu Świata MTB XCO zaplanowane były wyścigi kategorii U23 mężczyzn i U23 kobiet. Rywalizację Orliczek wygrała ponownie Mona Mitterwallner (Trek Vaude), jeszcze lepszy wynik niż w Albstadt osiągnęła Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski), która zajęła 15. miejsce.


Runda w Novym Meste na Morave jest jedną z bardziej technicznych, usiana milionem korzeni, które w trudnych warunkach, które od kilku dni panują w tym rejonie Czech sprawiły, że praktycznie na każdym fragmencie trasy jest bardzo ślisko i wymagająco. Rywalizacji U23 kobiet prawie cały czas towarzyszył deszcz, najmniejszy błąd zmuszał do zsiadania z roweru, a wiele zawodniczek na podjazdach prowadziło rowery, ponieważ mokre korzenie kompletnie uniemożliwiały jazdę.

Podobnie jak w U23 mężczyzn, najszybsza zawodniczka z Albstadt, Mona Mitterwallner także w Novym Meste na Morave była niepokonana. Ale niewiele zabrakło. Bardzo trudne warunki sprawiły, że oprócz mocy liczyła się też bezbłędna technika, co utrudniło budowanie dużej przewagi. Tylko dwie sekundy przewagi nad Caroline Bohe (Ghost Factory) to efekt walki do samego końca, bo o kolejności na mecie zadecydował sprinterski finisz. Trzecia, ze stratą 1:17 była Węgierka Kata Blanka Vas (SD Worx).

Wygląda na to, że taka techniczna trasa spotęgowana przez trudne warunki atmosferyczne bardzo podeszła Matyldzie Szczecińskiej, która nie dość, że poprawiła 20. miejsce z Albstadt meldując się na 15. lokacie, to jeszcze strata czasowa, którą odnotowała była o połowę mniejsza niż tydzień wcześniej (+5:33).

Milena Drelak została sklasyfikowana na 41. miejscu (+12:31), Julia Zięba na 52. miejscu (+15:11), a Patrycja Zawierta na 63. (-2 okr).

Wystartowało 70 zawodniczek, cztery nie ukończyły.

Pełne wyniki


„Wspólne” kibicowanie

Wydarzenia odbywają się bez udziału kibiców, dlatego do wspólnego kibicowania oraz komentowania zapraszam na serwer #mtbxcpl na Discordzie:

Program i transmisja

Rywalizacja elity – zarówno piątkowy XCC, jak i niedzielne XCO, transmitowana będzie tradycyjnie na redbull.com. Transmisja w piątek od 17:50, a w niedzielę od 11:00 (elita kobiet) i 15:00 (elita mężczyzn).

Wyścigi elity oraz U23 będą miały dostępny live timing na stronie UCI. Rywalizacja Orlików i Orliczek będzie transmitowana przez czeską telewizję ČT sport, ale tu bez dobrego VPN raczej nie ma co liczyć na oglądanie.

Live timing dla Juniorów oraz Juniorek będzie z kolei dostępny na stronie sportsoft.cz.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0