Powtórki, skróty, wyniki… | Puchar Świata MTB XCO, Albstadtfot. Bartek Wolinski / Red Bull

HomeSportRelacje

Powtórki, skróty, wyniki… | Puchar Świata MTB XCO, Albstadt

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W niemieckim Albstadt zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata MTB XCO, która mimo, że odbywała się w ścisłym reżimie sanitarnym, bez udziału kibiców, to jednak przebiegła bez żadnych zakłóceń oraz zafundowała wszystkim niesamowite sportowe widowisko (dzięki Red Bull!). W rywalizacji elity triumfowali Loana Lecomte (Mass) i Victor Koretzky (KMC Orbea). Najlepsze lokaty Polaków to 14. miejsce Mai Włoszczowskiej (Kross ORLEN), 20. miejsce Matyldy Szecińskiej (Warszawski Klub Kolarski) w U23, 31. miejsce Bartłomieja Wawaka (Kross ORLEN) i Stanisława Nowaka (KS Luboń Skomielna Biała).

Piątkowy short track padł łupem Pauline Ferrand Prevot (Absolute Absalone BMC) oraz Mathieu van der Poel’a (Alpecin Fenix). Żadne z Polaków, ani Maja Włoszczowska, ani Bartłomiej Wawak, nie wywalczyli miejsc w Top16 gwarantującym start z pierwszej lub drugiej linii w niedzielnym cross country. Więcej o przebiegu obu wyścigów w relacjach – XCC kobiety / XCC mężczyźni.

Poniżej skróty obu wyścigów XCC, a jeśli ktoś chciałby obejrzeć je ponownie to powtórka jest dostępna tu.

Sobota

W sobotę rywalizowali juniorzy i juniorki w ramach UCI Junior Series oraz Orlicy i Orliczki w ramach Pucharu Świata. W dwóch pierwszych wyścigach niestety nie zobaczyliśmy Polaków, i to mimo międzynarodowej obsady i ułatwionej logistyki ze względu na udział 'kadrowiczów” w starszych kategoriach. W Orliczkach (U23) bez niespodzianek, z ogromną przewagą wygrała Mona Mitterwallner, która już dwukrotnie w tym sezonie wygrywała także w elicie. W Orlikach (U23 mężczyzn) wygrał Kandyjczyk Carter Woods, który od wielu sezonów należy do ścisłej czołówki. Najlepsze lokaty Polaków to 20. miejsce Matyldy Szczecińskiej oraz 69. miejsce Stanisława Nowaka.

Sobotnie wyścigi nie były transmitowane, natomiast dostępne są krótkie podsumowania – U23 kobiet i U23 mężczyzn.

Niedziela

W niedzielę niesamowite emocje zafundowała nam elita. W rywalizacji kobiet mieliśmy spodziewaną dominację Loany Lecomte, która pojechała cały wyścig na „solo”. Samotnie na drugim miejscu prawie cały wyścig jechała także Pauline Ferrand Prevot. Zacięta walka była o trzecie miejsce, które dosłownie wywalczyła Haley Batten (Trinity Racing). 14. miejscem może pochwalić się Maja Włoszczowska, a Katarzyna Solus Miśkowicz zakończyła wyścig na 49. miejscu.

fot. Bartek Wolinski / Red Bull

Relacja z wyścigu dostępna jest tu. Re-live na stronie redbull.com.

W elicie mężczyzn mieliśmy wyścig pełen zwrotów akcji, od szarży Mathieu van der Poel’a, przez gonitwę Toma Pidcocka (Ineos Grenadiers), który startował praktycznie z końca stawki, defekt Mathias Flueckigera (Thomus RN), po walkę do ostatnich metrów między Victorem Koretzky’m (KMC Orbea) i Nino Schurterem (Scott SRAM). „Nasz Andrzej” czyli Ondrej Cink (Kross ORLEN) świetnie na 4. miejscu, a wspomniany Pidcock na piątym.

fot. Bartek Wolinski / Red Bull

Po równej jeździe Bartłomiej Wawak (Kross ORLEN) kończy na 31. miejscu, a Filip Helta (SGR Specialized) na 48. Pechowo Krzysztof Łukasik, który na drugim okrążeniu zrywa wózek przerzutki.

Relacja wyścigi elity mężczyzn tu. Pełny re-live na stronie redbull.com.

Skrót obu niedzielnych wyścigów cross country (XCO):

Pełne wyniki wszystkich wyścigów – Puchar Świata MTB XCO 2021 Albstadt / UCI Junior Series 2021 Albstadt

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0