Mona Mitterwallner absolutnie dominuje w U23 kobiet | Puchar Świata MTB XCO, Albstadtfot. Radzik

HomeSport

Mona Mitterwallner absolutnie dominuje w U23 kobiet | Puchar Świata MTB XCO, Albstadt

Sobotnie popołudnie w niemieckim Albstadt to drugi dzień rywalizacji w ramach pierwszej rundy Pucharu Świata MTB XCO. Pierwszy wyścig tego dnia w kategorii U23 mężczyzn wygrał Kanadyjczyk Carter Woods. O 16:30 na cztery okrążenia ruszyły orliczki (U23 kobiet). Rywalizację z miażdżącą przewagą wygrała Austriaczka Mona Mitterwallner (Trek Vaude). W top20 zameldowała się Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski).

Jeszcze przed wyścigiem Austriaczka była faworytką. Z powodzeniem wygrywała już w tym sezonie wyścigi łączonych wyścigów U23 i elity kobiet – w marcu w Langenlois i tydzień temu w Leukerbad. Od samego początku do końca jechała samotnie z przodu notując nad drugą Caroline Bohe (Ghost Factory Racing) po pierwszym okrążeniu 38 sekund przewagi, a po kolejnych odpowiednio 1:19, 1:52 i 2:38. Na trzecim miejscu cały wyścig przejechała Węgierka Kata Blanka Vas (SD Worx).

W wyścigu wystartowało 71 zawodniczek. Polski – Milena Drelak z numerem 50 i Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski) z numerem 56. Matylda bardzo szybko przebija się do przodu. Po pierwszym okrążeniu jest 41, potem 25, na kolejnych okrążeniach zyskuje kolejne lokaty. Na chwilę przed końcem wyścigu jedzie nawet na 19. miejscu, ale ostatecznie kończy na 20. lokacie notując stratę 8 minut i 27 sekund.

Milena Drelak przejeżdża tylko rozbiegówkę i dwa okrążenia i ze stratą 14:27 zdejmowana jest z trasy. Ostatecznie sklasyfikowana zostaje na miejscu 61. ze stratą dwóch okrążeń.

Pełne wyniki

„Wspólne” kibicowanie

Wydarzenia odbywają się bez udziału kibiców, dlatego do wspólnego kibicowania oraz komentowania zapraszam na nasz serwer na Discordzie:

Program i transmisja

Piątkowy short track (XCC) będzie transmitowany na redbull.com. Wyścig kobiet o 17:30, wyścig mężczyzn o 18:15. Relacja rozpocznie się o 17:20.

W sobotę wyścigi orlików i orliczek, które nie będą transmitowane. Dostępny tylko i wyłącznie live timing – link.

W niedzielę wyścigi elity kobiet o 11:00 i elity mężczyzn o 14:15 – oba do obejrzenia na redbull.com.

COMMENTS

DISQUS: 0