Maja Włoszczowska na podium Superprestigio MTB w hiszpańskim Tibi

HomeSportWyniki

Maja Włoszczowska na podium Superprestigio MTB w hiszpańskim Tibi

Maja Włoszczowska oraz Katarzyna Solus Miśkowicz od kilku tygodniu przebywają na zgrupowaniu kadrowym w Sierra Nevada, które ma na celu pomóc obu zawodniczkom w przygotowaniu do kluczowych startów tego sezonu – majowych Pucharów Świata. Jednym z elementów był start kontrolny w Alicante, w miejscowości Tibi w ramach cyklu Superprestigio MTB, gdzie po wygranym w marcu wyścigu w zawodniczka drużyny Kross ORLEN nosi żółtą koszulkę liderki klasyfikacji.

Zawodniczki elity miały do pokonania rozbiegówkę oraz trzy pełne okrążenia. Przez większość wyścigu Rebecca McConnell (Primaflor Mondracotr) oraz Julie Bresset (Massi) jechały razem tasując się co chwila. Na ostatnim okrążeniu zawodniczka z Australii zdążyła wypracować przewagę i z 20 sekund przed Mistrzynią Olimpijską z Londynu wjechała samotnie na metę jako pierwsza zawodniczka. Trzecie miejsce zajęła Maja Włoszczowska (Kross ORLEN), która do zawodniczki Primaflor Mondraker straciła niespełna półtorej minuty, kilka sekund później na metę wjechała Rocio del Alba Garcia Martinez (BH Templo Cafes).

Katarzyna Solus Miśkowicz (KSM Trek Racing) zajęła 7. miejsce notując pięć minut starty do triumfatorki.

W rywalizacji mężczyzn wygrał Thomas Griot (Massi), który z ponad półtoraminutową przewagą wjechał na metę przed Davidem Valero Serrano (BH Templo Cafes) i Danielem McConnellem (Primaflor Mondraker)

Pełne wyniki Superprestigio MTB Faster Wear 2021 – Tibi

COMMENTS

DISQUS: 0