Krzysztof Łukasik (JBG-2 CryoSpace): „wtopę sezonu mam już za sobą” | Ötztaler MTB Festival, Haiming, Austriafot. Tomek Ferenc

HomeSportKomentarze

Krzysztof Łukasik (JBG-2 CryoSpace): „wtopę sezonu mam już za sobą” | Ötztaler MTB Festival, Haiming, Austria

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W austriackim Haiming w dniach 17-18 kwietnia 2021 odbył się Ötztaler MTB Festival, który na starcie zgromadził całą światową czołówkę. W wyścigu elity mężczyzn wygrał Mathias Flueckiger przed Nino Schurterem i Ondrejem Cinkiem. W wyścigu wystartowało dwóch Polaków – Mistrz Polski Krzysztof Łukasik oraz Jakub Zamroźniak, obaj w barwach JBG-2 CryoSpace. Niestety wyścigu tego nie będą zbyt dobrze wspominać, ponieważ zajęli odpowiednio 38. (+9:54) i 44. miejsce (-1 okr.).

Komentarz postartowy Krzysztofa Łukasika:

W miniony weekend wraz z Kubą Zamroźniakiem i Michałem Górnym pojechaliśmy do Austrii, aby wziąć udział w wyścigu wysokiej kategorii UCI HC – Ötztaler Mountainbike Festival.  

Dla mnie była to pierwsza wizyta w Haiming i szczerze muszę przyznać, że trasa wyścigu zrobiła na mnie spore wrażenie. W moim subiektywnym rankingu najtrudniejszych tras, plasuje się bardzo wysoko. Na rundzie sporą trudność, oprócz zjazdów, sprawiały też bardziej płaskie fragmenty, gdzie trzeba było dobrze kombinować, aby pomiędzy licznymi korzeniami i kamieniami przejechać  w miarę płynnie. W dodatku, widoczny na wielu fotorelacjach podjazd z korzeniami w rzeczywistości jest dużo bardziej stromy, a jego pokonanie przysparzało wiele trudności.

Niewykluczone jednak, że na moją ocenę trasy w znacznym stopniu wpłynęła dyspozycja (a w zasadzie jej brak) podczas samej rywalizacji. Z wyścigu jestem zdecydowanie niezadowolony. Pojechałem po prostu słabo, poniżej swoich możliwości. Po przeciętnym początku, dalej było już tylko gorzej. Pomimo walki, głównie z samym sobą, z rundy na rundę traciłem coraz więcej czasu w rezultacie spadając na coraz  to dalsze miejsca. 

Mam jednak nadzieję, że „wtopę” sezonu mam już za sobą i teraz będzie już tylko lepiej :) Mimo wszystko, cieszę się, że miałem okazję brać udział w takiej imprezie i ścigać się ze światową czołówką.

Pełne wyniki Ötztaler MTB Festival 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0