Strava Local Legend dostępne w Polsce!

HomeSport

Strava Local Legend dostępne w Polsce!

Niespełna rok temu, w lipcu 2020, Strava ogłosiła, że rozszerza funkcjonalność Segmentów znanych z KOMów i QOMów o opcję „Local Legend”. W skrócie – jeśli nie możesz wykręcić najlepszego czasu, możesz po prostu próbować jak najwięcej. Tytuł „Local Legend” na danym segmencie nadawany jest osobie, która wykona najwięcej powtórzeń w okresie 90 dni. Oznacza to, że tytuł może przechodzić z rąk do rąk nawet co kilka dni.

W pierwszej fazie Local Legend wprowadzone zostało na wybranych rynkach: USA, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Japonii, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii. Już jakiś czas temu powiadomienia o Local Legend pojawiały się losowo także u osób jeżdżących w Polsce, ale tak naprawdę dziś widać na stravie wysyp lokalnych legend. Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu Strava na temat rozszerzenia funkcjonalności o kolejne kraje.

Runda Jabłonna XC, która 24 kwietnia 2021 będzie areną pierwszego wyścigu w cyklu Puchar Mazowsza MTB XC.

Local Legends dostępne są na wybranych segmentach. Strava określa je mianem „najczęściej uczęszczanych”. Wchodząc na ten link możemy sprawdzić które z uczęszczanych przez nas segmentów mają funkcję „Local Legend” i ile nam brakuje do uzyskania tytułu.

Segmenty Local Legends dostępne są dla każdego użytkownika Stravy, ale osoby z wykupioną subskrypcją uzyskują większą funkcjonalność obejmującą m.in. historię. Zaliczają się tylko aktywności o publicznym statusie, a informacje o aktualnych laurach Local Legends można znaleźć na swoim profilu:

Z usługi Local Legends można korzystać lub nie w oparciu o ustawienia prywatności konta. Szczegóły opisane są w linku. Można też wykluczyć się także tylko z wybranych segmentów:

COMMENTS

DISQUS: 0