Krzysztof Łukasik i Jakub Zamroźniak na starcie Ötztaler Mountainbike Festival w Haiming

HomeSportZapowiedzi

Krzysztof Łukasik i Jakub Zamroźniak na starcie Ötztaler Mountainbike Festival w Haiming

Do majowych Pucharów Świata coraz mniej czasu – zdecydowana większość zawodników wybrała w tym roku metodę startową jeśli chodzi o przygotowanie do tych kluczowych imprez sezonu. Może dlatego, że ostatni rok nauczył, że nic nie jest dane na zawsze i trzeba jeździć, póki jest taka możliwość. Tylko pojedynczy zawodnicy przebywają na zgrupowaniach wysokogórskich. Jednocześnie niektórzy organizatorzy mimo tego, że globalnie sytuacja z pandemią się poprawia muszę się niestety mierzyć z koniecznością odwołania lub przełożenia zawodów (link).

Pewnie dlatego na starcie w Haiming stanie naprawdę mocna stawka zawodników z całego świata.

Runda liczy 4300 metrów i 190 metrów przewyższenia.

Elita kobiet

Wśród kobiet „zobaczymy” m.in. zawodniczki Ghost Factory Racing (Anne Terpstra, Nicole Coller, Caroline Bohe), Trek Factory Racing (Evie Richards, Jolanda Neff), Specialized Racing (Sina Frei, Laura Stigger), Scott SRAM (Kate Courtney), CST PostNL Bafang (Yana Belomoina, Anne Tauber) czy Trinity Racing (Chiara Teocchini, Haley Batten). Na liście w sumie 65 zawodniczek.

Warto przypomnieć, że z obecnych na liście zawodniczek w ostatnich wyścigach wygrywała m.in. Kate Courtney, Evie Richars, Mona Mitterwallner.

Uprzedzając pytania – na starcie nie zobaczymy ani Mai Włoszczowskiej ani Katarzyny Solus Miśkowicz, które są w trakcie zgrupowania wysokogórskiego w Sierra Nevada.

Wyścig zaplanowany jest na 12:30.

Elita mężczyzn

Wśród elity mężczyzn mamy w zasadzie „wszystkich” – Avancini, Schurter, Marotte, Cink, Braidot, Fluckiger, Andreassen, Kerschbaumer, Forster, Tempier, Blevins, Fini, Fumic. Na liście w sumie 71 zawodników.

Z numerem „16” na liście Krzysztof Łukasik, a z numerem „32” Jakub Zamroźniak – obaj w barwach JBG-2 CryoSpace.

W ostatnich tygodniach triumfowali m.in. Henrique Avancini, Mathias Fluckiger. Nino Schurter w tym roku był już kilkukrotnie na podium, ale jeszcze nie wygrał ani jednego wyścigu.

Wyścig zaplanowany jest na 14:45.

Pełna lista startowa Ötztaler Mountainbike Festival 2021

Nie jest planowana relacja na żywo. Live timing dostępny na stronie sportedv.com

COMMENTS

DISQUS: 0