Barbara Borowiecka (Giant Gorzów LIV Team): „z optymizmem patrzę w dalszą część sezonu”| Puchar Polski MTB XCO, Krynica Zdrójfot. Ola Sulikowska

HomeSport

Barbara Borowiecka (Giant Gorzów LIV Team): „z optymizmem patrzę w dalszą część sezonu”| Puchar Polski MTB XCO, Krynica Zdrój

W sobotę 10 kwietnia 2021 w Krynicy Zdrój odbył się Wyścig o Perłę Polskich Uzdrowisk, który był jednocześnie inauguracją Pucharu Polski MTB XCO. W rywalizacji kobiet wygrała Matylda Szczecińska z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Barbara Borowiecka reprezentująca barwy Szczepan Bike Liv Prinzewear wywalczyła drugie miejsce.

Komentarz postartowy:

W środę po południu wyruszyłam z Calpe do Krynicy Zdrój. Około 40h w podróży i zameldowałam się na starcie Pucharu Polski MTB XCO. Trasa bardzo mi się podobała. Była wymagająca fizycznie i techniczne. Pierwszy podjazd miał ponad kilometr długości i średnie nachylenie 12,7%. Po nim strony, błotnisty zjazd pełen korzeni i kamieni, a potem znowu podjazd już tylko 360m, 12,6% i kolejny fajny zjazd. W niektórych miejscach nadal zalegał śnieg, który rozjeżdżając się pogłębiał błotną warstwę.

Startowałam z końca co dało sporą stratę, ponieważ już na pierwszym wąskim podjeździe utknęłam w korku i musiałam stracić sporo energii na wyprzedzanie. Na drugim okrążeniu uzyskałam już 4. pozycję, a na zjedzie byłam już 3cia. Pod koniec trzeciego okrążenia wykorzystując drobny błąd rywalki, zaatakowałam i wskoczyłam na 2. pozycje, którą już spokojnie utrzymałam do mety.

Jestem szczęśliwa, że udało mi się dojechać na ten wyścig i sprawdzić swoje miejsce w polskim szeregu. Dzięki tej walce z większym optymizmem patrzę w dalszą część sezonu.

Pełne wyniki Wyścigu o Perłę Polskich Uzdrowisk w Krynicy Zdroju

COMMENTS

DISQUS: 0