Wyniki 10-11 kwietnia 2021 | Nals / Fayetteville / Windhoek / Krynica Zdrójfot. Michele Mondini

HomeSportWyniki

Wyniki 10-11 kwietnia 2021 | Nals / Fayetteville / Windhoek / Krynica Zdrój

Z tygodnia na tydzień w kalendarzu UCI coraz więcej zawodów cross country. Każdy stara się szlifować formę przed Pucharami Świata, które już za miesiąc, w drugi i trzeci weekend maja. Dla wielu zawodników rezultaty tych dwóch wyścigów będą decydujące w kontekście udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które zaplanowane są na koniec lipca.

W miniony weekend w formule olimpijskiej rywalizowano prawie na całym świecie. Oprócz opisanych szczegółowo wyścigów w Nals oraz Krynicy Zdrój zawody odbyły się m.in. także w Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Turcji, czy Namibii.

Namibia XC1 – Windhoek, Namibia

W Afryce kolarstwa bardzo powoli zyskuje na popularności, ale z roku na rok obsada zawodów jest może nie tyle mocniejsza, co przede wszystkim bardzo liczna. Co ciekawe zawody w Windhoek, które miały kategorię UCI C1 były także zaliczane do UCI Junior Series, o których potocznie mówi się, że to taki Puchar Świata dla juniorów.

Pełne wyniki

OZ Trails Pro Cup p/b Experience Fayetteville – USA

Także zawody w Stanach Zjednoczonych kategorii juniorskich zaliczane były do UCI Junior Series. To o tyle ważne, że motywuje do pracy, zagrzewa do walki młodsze pokolenia, które w perspektywie kilku lat będą zajmować miejsce tych, którzy już dziś są legendami kolarstwa górskiego. W niedzielę 11 kwietnia w Fayetteville wystartowało ponad 60 juniorów i niespełna 30 juniorek. Na starcie stanęli przede wszystkim zawodnicy z USA, ale także Kolumbii, Kanady, Meksyku czy Portoryko.

W elicie kobiet wygrała Daniela Campuzano przed Erin Huck i Haley Batten (Trinity Racing). W praktyce na podium stanęły trzy pokolenia zawodniczek ponieważ Meksykanka ma 35 lat, a Amerykanki odpowiednio 40 i 23 lata. Co ciekawe kolejność pierwszego i drugie miejsca rozstrzygnęła się dopiero na finiszu.

W elicie mężczyzn najszybszy był Christopher Blevins (Trinity Racing), który dosłownie o błysk szprychy wygrał z Keeganem Sensonem. Trzeci był Riley Amos.

Pełne wyniki

Internazionali d’Italia Series / Marlene Südtirol Sunshine Race – Nals, Włochy

Puchar Polski MTB XCO / Wyścig o Perłę Polskich Uzdrowisk – Krynica Zdrój

COMMENTS

DISQUS: 0