Filip Helta i Matylda Szczecińska najmocniejsi na otwarcie | Puchar Polski MTB XCO, Krynica Zdrój

HomeSportWyniki

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W sobotę 10 kwietnia 2021 w Krynicy Zdrój Wyścigiem o Perłę Polskich Uzdrowisk zainagurowany został Puchar Polski MTB XCO. We wszystkich wyścigach, w kategoriach od Żaka i Żakini aż do Masters wystartowało ponad 400 zawodników. W połączonych wyścigach U23 i elity triumfowali Filip Helta (SGR Specialized) i Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski).

Wyniki poszczególnych kategorii

Wyścig Juniora Młodszego jak zwykle był najliczniej obsadzonym – wystartowało ponad 70 zawodników. Zawodnicy z Czech zmusili naszych zawodników do cięższej pracy podczas całego wyścigu. Triumfował Ježek Václav (Brilon), drugi był jego kolega z drużyny – Filip Samec. Jedynym zawodnikiem, który był w stanie nawiązać walkę o podium z Czechami był Ksawier Garnek (RK Exclusive Doors), który wywalczył trzecie miejsce tracąc 55 sekund do zwycięzcy. Kolejni zawodnicy notowali już wielominutowe straty.

Pełne wyniki

W Juniorkach Młodszych mamy bez wątpienia zawodniczkę z potencjałem. Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia) wygrała wyścig z przewagą ponad 5 minut nad kolejną zawodniczką, Hanną Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski) oraz blisko 6 minut nad Alicją Matułą (Warszawski Klub Kolarski).

W Juniorach Krzysztof Klimek (RK Exclusive Doors) z przewagą +1:25 nad Pawłem Ścierskim (Niezrzeszony) i +2:47 nad Michałem Pomorskim (Warszawski Klub Kolarski).

W Juniorkach najszybsza była Kinga Żur (KS Luboń Skomielna Biała). Półtorej minuty później na metę wjechała Katarzyna Praszczałek (RK Exclusive Doors), a ze stratą blisko cztery i pół minuty trzecia na mecie była Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska).

Wyścigi kobiet, jak i mężczyzn, były połączonymi kategoriami U23 i elity. W wyścigu kobiet od samego początku wszystko szło pod dyktando orliczki, Matyldy Szczecińskiej (Warszawski Klub Kolarski), która wjechała na metę z przewagą niespełna półtorej minuty na Barbarą Borowiecką (Szczepan Bike) i ponad czterech minut nad trzecią tego dnia Gabrielą Wojtyłą (Superior Zator).

Na 18 zawodniczek, które wystartowały trzy nie ukończyły wyścigu, a jedynie dziewięć ukończyło bez dubla.

W wyścigu mężczyzn (elita i U23) na starcie stanęło blisko 60 zawodników, czwórka nie ukończyła – wśród nich m.in. jeden z faworytów, Jakub Zamroźniak (JBG-2 CryoSpace). Ponad połowa stawki ukończyła wyścig z dublem.

Wyścig wygrał Filip Helta, na mecie ze stratą 23 sekund jako drugi zameldował się Krzysztof Łukasik (JBG-2 CryoSpace), a trzeci ze stratą 50 sekund był Karol Ostaszewski (Warszawski Klub Kolarski). Warto jeszcze odnotować czwarte miejsce Piotra Konwy (SGR Specialized), który odnotował stratę +1:11. Kolejni zawodnicy odnotowali wielominutowe straty.

W U23 mężczyzn najszybszy był Stanisław Nowak (Luboń Skomielna Biała), który jednocześnie stracił ponad sześć minut do Filipa Helty. Drugim Orlikiem był Konrad Czabok (Warszawski Klub Kolarski), a trzecim Czech Robert Hula (Expres CZ-Tufo Kolin).

W kategoriach Masters triumfowali Marta Garnek (UKS Dream Bike Bielawa), Grzegorz Maleszka (Centrum Rowerowe Olsztyn), Bogdan Czarnota (RK Exclusive Doors).

Puchar Polski MTB XCO – Wyścig o Perłę Polskich Uzdrowisk – pełne wyniki

Zgodnie z kalendarzem Pucharu Polski MTB XCO kolejny wyścig 23 maja w Białymstoku. Zawody wpisane są do kalendarza UCI z kategorią UCI C3.

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.