Światowa czołówka na starcie Marlene Südtirol Sunshine Race | Internazionali d’Italia Series, Nals, Włochyfot. Alice Russolo

HomeSportZapowiedzi

Światowa czołówka na starcie Marlene Südtirol Sunshine Race | Internazionali d’Italia Series, Nals, Włochy

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Niespełna tydzień temu, w Wielkanocny poniedziałek, podczas drugiego wyścigu serii Pucharu Włoch w kolarstwie górskim czyli Internazionali d’Italia Series mogliśmy śledzić rywalizację takich czołowych zawodników jak chociażby Nino Schurter czy Henrique Avancini. W sobotę, 10 kwietnia 2021, na starcie wyścigu w Nals stanie jeszcze więcej nazwisk ze ścisłej czołówki światowego cross country!

Wyścig Marlene Südtirol Sunshine Race ma kategorię UCI HC, a rozpocznie się od rywalizacji juniorów w ramach UCI Junior Series. Także na sobotę, 10 kwietnia 2021, zaplanowane są wyścigi elity – kobiety open (U23+elita) na 11:00, a mężczyźni open (U23+elita) na 13:00.

fot. Alice Russolo

Elita kobiet

O ile tydzień temu na wyspie Elba Kate Courtney (Scott SRAM) pokonała większość wyścigu jadąc samotnie na czele stawki, o tyle w sobotę w Nals tak łatwo nie będzie. Obok Amerykanki na starcie zobaczymy m.in. Jolandę Neff (Trek) oraz próbującą odnaleźć formę i dyspozycję Pauline Ferrand Prevot (Absalone Absolute BMC). Na starcie pojawią się także zawodniczki Specialized Factory Racing – Sina Frei i Laura Stigger, a także reprezentujące barwy Ghost Factory Racing – Anne Terpstra i Caroline Bohe. Do tego jeszcze Mistrzyni Świata U23 – Leona Lecomte (Massi).

Polskim akcentem będzie start Pauli Goryckiej (Struby BiXS).

Pełna lista startowa Marlene Südtirol Sunshine Race 2021

fot. Alice Russolo

Elita mężczyzn

Jeszcze mocniejsza wydaje się stawka w elicie mężczyzn. Przede wszystkim żądny rewanżu Nino Schurter, który o dwie sekundy przegrał w poniedziałek z Henrique Avancinim. Brazylijczyk tym razem z drużynowym wsparciem Simona Andreassena (Cannondale Factory Racing). Z kolei w barwach Scott SRAM także Lars Forster. Nie zabraknie tęczowej koszulki Mistrza Świata czyli Jordan Sarrou w barwach Specialized Factory Racing oraz jego klubowy kolega, Gerhard Kerschbaumer. Ponadto mający w tym sezonie na koncie już kilka zwycięstw Victor Koretzky (KMC Orbea), zawodnicy Santa Cruz FSA – Maxime Marotte i Luca Braidott, a także triumfator w Nals z 2018 roku – Mathias Fluckiger.

W Nals mamy na starcie polskie akcenty – barwy Kross ORLEN Racing Team reprezentować będą Ondrej Cink i Bartłowmiej Wawak.

Pełna lista startowa Marlene Südtirol Sunshine Race 2021

Na chwilę obecną nie ma informacji o relacji na żywo, ale na pewno warto śledzić insta stories organizatora.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0