Puchar Polski MTB XCO startuje Krynicy Zdrój

HomeSportZapowiedzi

Puchar Polski MTB XCO startuje Krynicy Zdrój

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W czasie obowiązujących obostrzeń dopuszczony jest tylko sport zawodowy koordynowany przez Związki Sportowe. Także Polski Związek Kolarski. Dlatego też w sobotę w Krynicy Zdrój zainaugurowany zostanie Puchar Polski MTB XCO (w kolarstwie górskim w formule olimpijskiej).

W ramach zawodów rywalizacja odbędzie się w kategoriach: Żak, Młodzik, Junior Młodszy, Junior, U-23, Elita, Masters i Amator. Tej ostatniej kategorii nie jestem pewien, ale na liście startowej zapisanych jest 40 zawodników, z czego 25 osób ma opłacony start.

Z rundą wyścigu w Krynicy Zdrój możecie zapoznać się z objazdu Michała Topora:

Na starcie wyścigu elity zabraknie kilku czołowych nazwisk. Maja Włoszczowska oraz Katarzyna Solus Miśkowicz właśnie rozpoczęły w Sierra Nevada kadrowe zgrupowanie, które ma przygotować je do najważniejszych startów pierwszej części sezonu czyli majowych Pucharów Świata. Nie będzie także Bartka Wawaka, który staruje we Włoszech w Internazionali d’Italia Series w Nalles, wyścigu z kategorią UCI HC.

Mimo wszystko na starcie obu wyścigów elity bardzo mocna krajowa stawka.

Elita kobiet

Na liście startowej 9 zawodniczek elity i 12 orliczek. Z elity w walce o lokaty na podium co najmniej Barbara Borowiecka, Klaudia Czabok, Zuzanna Krzystała, Aleksandra Podgórska, Gabriela Wojtyła. Zobaczymy też w jakiej dyspozycji jest Karolina Cierluk oraz wracająca do sportu Marta Turoboś. Wśród orliczek zapowiada się kolejny pojedynek między Matyldą Szczecińską i siostrami Zawierta, Patrycją oraz Magdą.

Elita mężczyzn

Na liście startowej 23 zawodników elity oraz 42 orlików. W elicie mężczyzn na starcie naprawdę tłok i trudno o wskazanie faworytów.

W komplecie meldują się JBG-2 CryoSpace, łącznie z Mistrzem Polski Krzysztofem Łukasikiem i braćmi Brzózka, Adrianem oraz Piotrem. Po kontuzji do ścigania wraca Wojciech Halejak. W komplecie na starcie również SGR Specialized – Mikołaj Dziewa, Filip Helta, Piotr Konwa i Karol Rożek. Barwy Warszawskiego Klubu Kolarskiego reprezentować będą Maciej Chmielewski i Karol Ostaszewski. Na starcie także Michał Topór oraz Maciej Jeziorski. Pewną niespodzianką jest na pewno start Mistrza Polski w zjeździe – Sławka Łukasika. Na pewno doskonale sobie poradzi na zjazdach, zobaczymy jak będzie na podjazdach.

W orlikach w barwach Warszawskiego Klubu Kolarskiego m.in. Konrad Czabok, Paweł Garczyk i Piotr Kryński. Mitutoyo AZS Wratislavia reprezentować będzie Jakub Kowalczyk, a w Luboń Skomielna Biała reprezentować będą m.in. Stanisław Nowak i Jarosław Żur. Tak naprawdę w tej kategorii trudno przed pierwszym startem wskazać faworytów, bo nie wiadomo jak kto przepracował zimę i na ile jest wypoczętym po ostatnich ciężkich treningach. Na starcie także kilku Czechów!

Pełna lista startowa Wyścigu o perłę polskich uzdrowisk w Krynicy Zdrój

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0