Maja Włoszczowska ponownie wygrywa i zwiększa przewagę w generalce | VolCAT BTT, Igualada, Hiszpaniafot. mat.org.

HomeSportWyniki

Maja Włoszczowska ponownie wygrywa i zwiększa przewagę w generalce | VolCAT BTT, Igualada, Hiszpania

VolCAT BTT to czterodniowy wyścig etapowy w kolarstwie górskim, który odbywa się w pierwszych dniach kwietnia 2021 w Katalonii. Wyścig wpisany jest do kalendarza UCI z kategorią S2.

Trzeci, przedostatni etap, zwany potocznie „królewskim” liczący 60 km i 1600 metrów przewyższenia. Po etapowe zwycięstwo sięgnęli Ci sami sami zawodnicy, co dzień wcześniej – Martin Stosek (Canyon Northwave) oraz Maja Włoszczowska (Kross ORLEN), którzy na metę wjechali odpowiednio z czasem 2:26:09 i 2:52:23. Podium w elicie mężczyzn uzupełnili Hans Becking (Buff Scott) oraz Marc Stutzmann (Buff Scott), a w elicie kobiet Katazina Sosna (Torpado Sudtirol) oraz Meritxell Figueras (MMR Factory Racing).

Pełne wyniki 3. etapu VolCAT BTT 2021

W klasyfikacji generalnej w elicie mężczyzn Hans Becking wciąż na pierwszym miejscu, ale z przewagą ledwo trzech minut nad Martinem Stoskiem. Ze stratą lekko ponad pięciu minut Jose Dias (Buff Scott), Nicola Rohrbach (Goldwurst Power) i Tony Longo (Soudal Leecougan).

W klasyfikacji elity kobiet Maja Włoszczowska zwiększyła przewagę z 15 do 25 minut nad Kataziną Sosną oraz do ponad 40 minut nad Meritxell Figueras.

Klasyfikacja generalna VolCAT BTT 2021 po 3. etapie

Ostatni, finałowy etap będzie najkrótszy – 38 km i 1000 metrów przewyższenia. Na starcie ponownie „treningowo” stanie triumfatorka pierwszego etapu, Mistrzyni Świata XCO U23, Leona Lecomte.

COMMENTS

DISQUS: 0