Rockrider XC 920S LTD – limitowana edycja flagowego fulla do cross country

HomeSprzęt

Rockrider XC 920S LTD – limitowana edycja flagowego fulla do cross country

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Decathlon przyzwyczaił nas, że oferta ich rowerów wyścigowych jest bardzo dopracowana, atrakcyjna cenowa, a do tego co jakiś czas wypuszcza na rynek limitowane edycje swoich flagowych modeli. W czwartek, 25 marca 2021, swoją premierę miał model Rockrider XC 920S LTD.

Wcześniej jednak, pod koniec 2019 roku światło dzienne ujrzał rower Rockrider XC 940 LTD, który był limitowaną wersją seryjnego modelu Rockrider XC 900. Do sprzedaży wszedł w lutym 2020, a limitowany nie był tylko z nazwy – do jednorazowej sprzedaży weszło ledwie kilkaset egzemplarzy na całą Europę. Akcja musiała zakończyć się sukcesem, bo rok później Decathlon prezentuje limitowaną edycję swojego flagowego fulla do cross country – Rockrider XC 900S, który otrzymuje oznaczenie Rockrider XC 920S LTD. Tym razem na rynek trafi ledwie 400 rowerów, co biorąc pod jednocześnie jego konfigurację oraz niedostatki rynkowe oznacza nie lada kąsek. Ale po kolei…

Rockrider XC920S LTD

Bazą roweru jest ta sama, sprawdzona rama, którą znamy z modelu Rockrider XC 900S. Przy okazji tamtej recenzji Filip Raczkowski tak podsumował geometrię ramy: „Rockrider 900s to bardzo ciekawy rower z uwagi na skok obu amortyzatorów ustawiony na 120 mm, dzięki temu jego potencjał terenowy daje ogromne spektrum zastosowań. Nie imponuje wprawdzie zasięgiem(reach), ale dzięki temu wiele osób bez dużych kolarskich doświadczeń poczuje się na nim na pewno wygodnie i komfortowo.”

W wersji XC 920S LTD zarówno damper, jak i widelec to konstrukcja RockShox. Z tyłu SID LUXE Select+, a z przodu SID Select+, oba ze skokiem 120 mm. Blokada skoku, zarówno widelca, jak i dampera, obsługiwana jest obrotową manetką TwistLock.

Jeśli RockShox to i SRAM, a do tego absolutna nowość – dopiero co zaprezentowana elektroniczna grupa SRAM GX Eagle AXS z kasetą 10-52T. Całości dopełnia karbonowa korba SRAM X1 34T.

Hamulce to SRAM Level TL z tarczą 180 mm z przodu i 160 mm z tyłu. Do tego aluminiowa kierownica oraz sztyca wyposażona w siodło Rockrider XC Ergo.

Jednym z istotnych wyróżników wersji limitowanej są karbonowe koła „ścieżkowe” Reynolds TR 309/289 oferujące różną szerokość obręczy oraz konfigurację kół – z przodu 30 mm i 24 szprychy, a z tyłu 28 mm i 28 szprych. Wysokość obręczy w obu kołach to 21 mm.

Na kołach opony Hutchinson Kraken Racing Lab 2.3.

Waga roweru w rozmiarze M to 11.3 kg.

Rower dostępny będzie w czterech rozmiarach S (150-164), M (165-174), L (175-184) i XL (185-200).

Rockrider XC 920S LTD wyceniony został na 3199 EUR, a polska cena ustalona na 14 999 PLN. Sprzedaż w formie preorderu uruchomiona zostanie na początku kwietnia, a rowery dostarczone zostaną w lipcu. Więcej informacji na ten temat wkrótce.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0