MTB Bundesliga startuje wyścigiem Fullgaz-CC-Race UCI C1 w Obergessertshausen

HomeSportZapowiedzi

MTB Bundesliga startuje wyścigiem Fullgaz-CC-Race UCI C1 w Obergessertshausen

MTB Bundesliga to jedna z tych serii zawodów w Europie, która oferuje wszystkie wyścigi na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Na przestrzeni lat wiele z wyścigów wchodzących w skład cyklu uzyskało najwyższe kategorie UCI, a często wyszło z cyklu stając się odrębnym bytem – jak chociażby Albstadt, gdzie od lat rozgrywany jest Puchar Świata, a w ubiegłym roku miały odbyć się Mistrzostwa Świata. Jednocześnie też organizatorzy podkreślają, że chętnych do organizacji wyścigów przybywa i w 2022 roku cykl będzie obejmować jeszcze więcej wyścigów.

Tymczasem w 2021 roku w ramach MTB Bundesliga odbyć ma się siedem wyścigów. Imprezą otwierającą jest wyścig Fullgaz-CC-Race, który jest imprezą dwudniową. W sobotę w Krumbach odbędzie się wyścig XCC, a dzień później, w niedzielę regularny wyścig XCO w Obergessertshausen. Ze względu na panujące obostrzenia organizatorzy nie ukrywają radości, że w ogóle udało się doprowadzić wyścig do skutku. Program został okrojony tylko do wyścigów juniorskich oraz elity, uczestnicy muszą przedstawić negatywne wyniki testu PCR, a wzdłuż trasy nie mogą przebywać żadni kibice.

Tęczowa obsada edycji 2021

Mimo to, rywalizacja w kategorii elity kobiet oraz elity mężczyzn zapowiada się emocjonująco. Wszystko przede wszystkim za sprawą obecności na starcie obu właścicieli tęczowych koszulek, czyli aktualnych Mistrzów Świata – Jordana Sarrou oraz Pauline Ferrand Prevot.

W wyścigu elity kobiet na starcie także Anne Terpstra (Ghost), Elisabeth Brandau (EBE), Linda Indergand (Liv), Ramona Forchini (jb Brunex Superior), Anne Tauber (CST PostNL Bafang) czy Ronja Eibl (Alpecin Fenix). W rywalizacji mężczyzn na starcie kilka mocnych ekip – Specialized Racing to także Gerhard Kerschbaumer. Absolute Absalon BMC czyli Titouan Carod oraz Filippo Colombo. Cannondale Factory Racing czyli Simon Andreassen oraz Manuel Fumic. Do tego tacy zawodnicy jak Sebastian Fini (CST PostNL Bafang), Maximilain Brandl (Lexware), Thomas Litscher (KMC Orbea), Stephane Tempier (Trek), Sam Gaze (Alpecin Fenix) czy Fabian Giger (Maloja Pushbikes).

Trasa XCO:

Na wyścig zgłoszonych jest 38 kobiet oraz 133 mężczyzn. Większość z czołówki weźmie udział także w Short Tracku (XCC), który zaplanowany jest sobotnie popołudnie. Niedzielne wyścigi XCO elity odbędą się o 10:30 (kobiety) i 12:30 (mężczyźni).

Trasa XCC:

Pełna lista startowa Fullgaz CC Race 2021

COMMENTS

DISQUS: 0