Maja Włoszczowska rozpoczyna sezon w hiszpańskim Valladolid

HomeSportZapowiedzi

Maja Włoszczowska rozpoczyna sezon w hiszpańskim Valladolid

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Po ponad dwóch miesiącach treningów m.in. w Hiszpanii w niedzielę, 14 marca 2021, swój sezon wyścigowy – prawdopodobnie ostatni – startem w wyścigu Open de Espana BTT rozpocznie najbardziej utytułowana polska kolarka górska oraz jednak z najlepszych w historii cross country w ogóle, dwukrotna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich, Maja Włoszczowska.

Blisko 5200 metrów liczy runda wyścigu Open de Espana BTT w Vallodolid.

Zaplanowanych zostało pięć okrążeń dla elity kobiet i siedem okrążeń dla elity mężczyzn. Wyścigi w ramach wszystkich kategorii, także Masters, rozegrane zostaną w sumie w trzech blokach – o 9:00, 10:30 i 12:30. Polskich kibiców najbardziej powinien interesować ten środkowy wyścig, w którym wystartują m.in. zawodniczki elity kobiet, a wśród nich Maja Włoszczowska. Polka wydaje się faworytką wyścigu, ale o zwycięstwo może nie być łatwo, bo na starcie m.in. Estonka Jannika Joiv oraz Hiszpanka Rocio del Alba Garcia Martinez, która dwa tygodnie wcześniej była czwarta w mocno obsadzonym wyścigu w Banyoles.

W wyścigu elity mężczyzn także dominują głównie hiszpańskie nazwiska z Davidem Vallero oraz Sergio Manteconem na czele. Faworytem wydaje się jeden z niewielu zagranicznych zawodników, mieszkający na co dzień w Hiszpanii, Rumun Vlad Dascalu.

Lista startowa Open de Espana BTT – Valladolid

Na chwilę obecną brak informacji o relacji na żywo z wyścigu. W międzyczasie można zajrzeć na Insta stories Mai Włoszczowskiej, która prezentuje nowe barwy oraz dzieli się wrażeniami z objazdu trasy.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0