Canyon MTB Racing oficjalnie zaprezentowany!

HomeSportZapowiedzi

Canyon MTB Racing oficjalnie zaprezentowany!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wszystko gotowe – rowery i ich konfiguracja oraz ustawienie. Stroje zaprojektowane i sprawdzone. Można zaczynać. Dziś swoją oficjalną premierę ma nowy gracz w peletonie cross country – Canyon MTB Racing.

W styczniu Canyon oficjalnie ogłosił podpisanie kontraktu z 32. letnią Emily Batty, a kilka tygodniu później potwierdził kolejny kontrakt, tym razem z młodą i utalentowaną zawodniczką cross country, 23. letnią Laurie Arsenault. W sezonie 2021 te dwie zawodniczki będą reprezentować barwy Canyon MTB Racing. Do zespołu weszli także menadżer Simon Williams oraz maż i trener Emily, Adam Morka.

W kalendarzu zespołu są wszystkie odsłony Pucharu Świata, Mistrzostwa Świata, a także w perspektywie walka o olimpijskie złoto w Tokio.

„Chciałam wejść we współpracę z firmami, których wizja jest spójna z moją, zarówno w zakresie sportu, jak i projektów, które chciałabym rozwijać. Udało się.” – mówi Emily Batty. „Ten sezon to nowy rozdział w mojej sportowej karierze, gdzie wyniki przeze mnie osiągane są kluczowe.”

Optymizmu nie ukrywa także koleżanka z drużyny, Laurie Arsenault, dla której będzie to ostatni rok w kategorii U23: „spełnieniem marzeń jest być w drużynie takiej jak ta, a dodatkowo dostałam ogromną szansę nauki od najlepszych i z najlepszymi. Pamiętam jak dziś kiedy oglądałam Emily podczas Igrzysk, czy kiedy zdobywała swój pierwszy tytuł w Kanadzie. Zawsze była kimś kogo bardzo chciałam naśladować. To niesamowite uczucie!”

W każdym projekcie najważniejszy jest solidny fundament. Dlatego za nami wiele pracy – przede wszystkim nowa strona internetowa oraz kanały social media, którymi trzeba sprawnie zarządzać. Do tego cała masa rozmów i ustaleń ze sponsorami, dostawcami oraz wewnętrzna współpraca z ekipą Canyon, by móc teraz zaprezentować spójny wizualnie koncept obejmujący zarówno stroje, jak i wygląd rowerów. No i najważniejsze – perfekcyjna konfiguracja i ustawienie rowerów Emily oraz Laurie!

Lars Hartwich, Pro Sport Manager Gravity & MTB w firmie Canyon: „Znam Emily już od jakiegoś czasu, z czasów mojej obecności na scenie Pucharu Świata. Jest jedyną w swoim rodzaju zawodniczką, prawdziwym wzorem do naśladowania i jestem pewien, że będzie fantastycznym mentorem dla Laurie. Jestem dumny, że mogę być częścią historii Canyon MTB Racing.”

Zarówno Emily, jak i Laurie będą rywalizować na rowerach cross country Canyon modelach Lux i Exceed, w zależności od wymagań i profilu trasy wyścigu.

„Ta intensywna współpraca w ostatnich miesiącach jest jasnym wskaźnikiem poważnego zaangażowania firmy Canyon w cross-country.” Jak wyjaśnia Lars Hartwich: „XCO jest dla nas ogromnie ważne. Emily i Laurie są czymś więcej niż tylko czołowymi zawodniczkami wybranymi do tego by prezentować nasze wyścigowe mode Lux CF SLX i Exceed CFR MTB – one również odniosą sukcesy sportowe, jak i wniosą duży wkład dla naszych zespołów R&D, jak i serwisowych”.

Konfiguracja:

Ramy: Canyon Lux CF SLX lub Exceed CFR

Kokpit: CP008 (Emily: 70/-17°, Laurie: 90/-6°)

Widelec: Fox 32 Stepcast (60-70 psi)

Damper: Fox DPS Float (110 psi)

Opony: Schwalbe tyres (Racing Ralph 2.25“ tył, Racing Ray 2.25” przód / 18-23 psi)

Koła: DT Swiss XRC 1200 (obręcze 25 lub 30 mm)

System Shimano XTR (1×12 z zębatkami 32T lub 36T, kaseta 10-51)

Dodatkowe komponenty: 4iiii, Wahoo, Ergon, Momum

Równie entuzjastycznie nastawiona jest Emily Batty: „Nie umiem wyrazić wdzięczności ekipie Canyon, jak i wszystkim nowym partnerom za wiarę w nowy zespół i wszystko, co mam jeszcze do osiągnięcia w kolarstwie górskim i sporcie w ogóle. 2021, czas start!”

Pierwszy start Canyon MTB Racing zaplanowany jest na 24 kwietnia w Niemczech podczas Bike the Rock. Zawody są inauguracją MTB-Bundesligi i w tym roku odbędą się po raz 20.

Wszystkie najnowsze informacje oraz pełny kalendarz startów dostępny na stronie mtbracing.com.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0