Zawodnicy RK Exclusive Doors MTB Team podsumowują start w Falmirowicach

HomeSportKomentarze

Zawodnicy RK Exclusive Doors MTB Team podsumowują start w Falmirowicach

31 stycznia 2021 rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Opolskiego w kolarstwie przełajowym. Wyścigi odbyły się we wszystkich kategoriach, od żaka przez elitę, a kończąc na mastersach i amatorach. Te ostatnie kategorie stanowiły najliczniejszy wyścig, w którym wystartowało prawie 30 zawodników, a we wszystkich kategoriach wystartowało blisko stu zawodników.

W elicie triumfował Piotr Brzózka. W Juniorze Kacper Krupa.

Na starcie licznie stawili się młodzi zawodnicy nowej drużyny, RK Exclusive Doors MTB Team. Poniżej komentarz postartowe kilkorga z nich:

Jan Karasek – 2. miejsce – Elita

Do Falmirowic przyjechałem aby zakończyć sezon przełajowy. Na starcie dobre nastawienie, pogoda jak na zamówienie i start. Po pierwszymokrążeniu jadę kilka metrów za prowadząca dwójka, jednak mały błąd spowodował defekt roweru, bieg i szybką wizyta w boksie. Jedziemy dalej. Z okrążenia na okrążenie przebijam się przez kolejnych juniorów oraz zawodników z mojej kategorii i ostatecznie kończę na 2. miejscu w elicie. Pierwszy swój sezon w kolarstwie przełajowym uważam za udany, dziękuję wszystkim którzy pomogli mi poznać i odnaleźć się w cyclocrossie.

Tatiana Gromada – 1. miejsce – Juniorka Młodsza

W niedzielę wystartowałam w Mistrzostwach Opolszczyzny CX w Falmirowicach, które były moim ostatnim wyścigiem tego sezonu. Od tygodnia mam już przerwę, ale wraz z klubem zdecydowaliśmy się na
jeszcze jeden start. Trasa była fajnie przygotowana, a urozmaicił ją lód, który był wszędzie. W swojej kategorii dojechałam na 1 miejscu – tak na dobre zakończenie. Teraz dalszy ciąg regeneracji i przygotowania do sezonu XC.

Maksymilian Wiśniowski – 4. miejsce – Junior

„Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym” w Falmirowicach to były ostatnie zawody w moim debiutanckim sezonie przełajowym. Tydzień temu kąpiele błotne na Mistrzostwach Polski, a tu ślizgawka po twardym zmrożonym podłożu. Start miałem połączony z Elitą i U23, więc zapowiadała się ciekawa rywalizacja. Na pierwszym okrążeniu popełniłemkilka błędów, które skutkowały kilkoma twardymi glebami, dalej jechałem ostrożnie i równo, trzymając mocne tempo. Z rundy na rundę systematycznie odrabiałem kolejne pozycje. Wyścig kończę na 4. miejscu w kategorii i jako 5. w całej stawce. Mogę powiedzieć, że przełaje to ciekawa dyscyplina dająca możliwość jazdy w najprzeróżniejszych warunkach, jestem pewny, że zebrane doświadczenie zimą zaowocuje w sezonie MTB.

Ksawier Garnek – 2. miejsce – Junior Młodszy

W ostatnią niedzielę stanąłem na starcie w Falmirowicach. Trasa była ciężka pod kątem technicznym, najwięcej problemów stanowiły zamarznięte koleiny. Od startu trzymałem się w pierwszej trójce. Przez cały wyścig ścigałem się z Mikołajem Kubicą. Na metę wjeżdżam na 2. pozycji. Z wyścigu jestem zadowolony.

Beniamin Dąbrowski – 3. miejsce – Junior Młodszy

Wraz z trenerem i drużyną postanowiliśmy przedłużyć tegoroczny sezon przełajowy i wystartowaliśmy w Falmirowicach. Warunki jakie panowały na trasie mogę opisać jednym słowem … lodowisko. Początek wyścigu przejechałem w grupce z Ksawierem i Mikołajem, jednak nie trwało to za długo. Na śliskim podjeździe popełniłem błąd, przez co miałem problem z wjazdem pod górę. Szybko zeskoczyłem z roweru jednak nawierzchnia była tak oblodzona, że wywinąłem orła. Zanim się pozbierałem rywale zdążyli mi już odjechać. Resztę wyścigu przejechałem bez większych błędów, jednak nie udało mi się dogonić kolegów. Na mecie melduję się na 3. miejscu. Dla mnie były to pierwsze zawody na śniegu. Ciekawe doświadczenie, trzeba wyciągnąć kolejne wnioski.

COMMENTS

DISQUS: 0