Drużyna RK Exclusive Doors MTB Team debiutuje na Mistrzostwach Polski!

HomeKomentarzeSport

Drużyna RK Exclusive Doors MTB Team debiutuje na Mistrzostwach Polski!


Zwycięska sobota zawodników Volkswagena
Zwycięstwo Zuzanny Krzystały i Bogdana Czarnoty w maratonie nad jeziorem Garda
Udany start zawodników Volkswagena w przełajach na Słowacji

Siedmioro zawodników zmierzyło się z prawdziwie przełajową trasą. Niestety odcinek biegowy nie miał dla Nas litości. W przyszłym sezonie obowiązkowo uzupełniamy naszą treningową rundę o sekcję biegową. Lepiej późno niż wcale! Trudne warunki nie przeszkodziły nam jednak, aby potwierdzić wysokie dyspozycje. Chociaż nie udało się zrealizować wszystkich zamierzonych celów, ciężka praca przełożyła się na trzy medale oraz V-CE Mistrzostwo Polski w klasyfikacji drużynowej. Brawo!

Bogdan Czarnota

Na MP CX czekaliśmy dłużej niż było to w planach. Zmiana terminu trochę pokrzyżowała nam plany. Trzeba było się dostosować i myślę że nie wyszło źle. Sama trasa piekielnie trudna poprzez warunki jakie na niej panowały. Długie odcinki biegowe to nie jest moja bajka. Uwielbiam jednak jeździć na rowerze, a nie biegać z nim po kilkaset metrów:-) Podołałem i po kłopotach na początku wyścigu odrobiłem straty oraz wywalczyłem zasłużenie drugie miejsce w Mastersach. Jestem zadowolony ze swojej i moich podopiecznych postawy.

Ksawier Garnek

Ostatni oraz najważniejszy wyścig uważam za udany. Od startu starałem się trzymać czołówki wyścigu. Przez dwa pierwsze okrążenia trzymaliśmy się w sześcioosobowej grupie, na trzecim okrążeniu na odcinku biegowym zdecydowałem się na atak, który się powiódł. Do mety dojeżdżam na trzeciej pozycji i zdobywam swój pierwszy medal. Zostałem II V-CE Mistrzem Polski Juniorów Młodszych.

Zuzanna Krzystała

Przez cały sezon 2020/2021 starałam się utrzymać jak najwyższy poziom będąc Mistrzynią Polski. Mam nadzieję, że nie zawiodłam. Wiedziałam, że obrona koszulki nie będzie łatwym zadaniem. Jeszcze przed weekendem praktycznie 90% rundy było przejezdne. Niestety pogoda diametralnie zmieniła warunki na trasie. Powstała bardzo długa sekcja biegowa, która okazała się być moim najsłabszym punktem. W odcinakach jezdnych czułam się bardzo dobrze. Walczyłam o medal i cel udało się zrealizować. Zostałam V-CE Mistrzynią Polski.

Tatiana Gromada

Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym 2021 we Włoszakowicach to był mój najważniejszy wyścig sezonu zimowego. Od startu trzymałam się czołówki, ale po wjechaniu na łąkę, gdy okazało się, że będzie dużo biegania, już wiedziałam, że to będzie niesamowicie ciężki wyścig. Po elemencie biegowym jechałam już na dużym zmęczeniu, ale wyszłam na prowadzenie i tak dojechałam do końca 1 okrążenia, a potem znowu był bieg i tak spadłam na drugą, a wraz z trwaniem wyścigu 3 i 4 pozycje. Nie jest to to czego oczekiwałam po sobie, bo nie ukrywam, że miałam duże ambicje na medal, a nawet koszulkę.

COMMENTS

DISQUS: 0