Liv Racing w sezonie 2021 z nowymi zawodniczkami

HomeSportDrużyny

Liv Racing w sezonie 2021 z nowymi zawodniczkami

Od początku istnienia Liv Cycling priorytetem było inspirować do tego by jeszcze więcej kobiet wybierało rower i kolarstwo. Naturalnym jest więc, że z roku na roku poszerzany jest skład Liv Racing, nie inaczej będzie w sezonie 2021.

Do ekipy dołączają trzy nowe zawodniczki – Szwajcarka Linda Indergand, Sarah Hill z RPA oraz Dani Johnson z USA. Informacja o poszerzeniu zespołu to dopełnienie faktu w jakim stopniu Liv Cycling będzie w 2021 roku zaangażowane w profesjonalne kolarstwo kobiet – wcześniej potwierdzono, że była damska drużyna CCC-Liv będzie nazywać się Liv Racing Women’s World Team, a więc marka Liv będzie jej wyłącznym sponsorem tytularnym. Skala zaangażowania przekłada się na 25 zawodniczek, które w tym roku będą rywalizować w większości odmian kolarskich.

„Liv Racing to naturalne przedłużenie marki Liv i naszego zaangażowania na rzecz kobiet w kolarstwie” – Phoebe Liu, CBO w Giant Group (Liv Cycling, Giant, Momentum, CADEX). „Cokolwiek robimy, kobiety stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Nasze zawodniczki mają inspirować inne kobiety do wybierania roweru i jednocześnie też pracować na rzecz kobiecego parytetu w profesjonalnym kolarstwie”.

Linda Indergand (Szwajcaria)

Linda Indergand to zawodniczka specjalizująca się w cross country. Najlepszymi jej wynikami są m.in. Top10 na Pucharze Świata, 8. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio oraz dwukrotnie srebrny medal w krajowych mistrzostwach w 2020 i 2014 roku.

„Jestem bardzo dumna z faktu zostania częścią Liv Racing. Pamiętam kiedy w wieku dorastania pierwszy raz miałam kontakt z marką Liv, to było bardzo inspirujące. Lepsze zapoznanie się z marką Liv uświadomiło mi, że przyświeca nam obu ten sam cel – namawiać kobiety zarówno do jazdy na rowerze, jak i kolarstwa. Zostanie częścią Liv Racing to spełnienie marzenia w dążeniu do określonych celów oraz możliwość pokazania światu na co mnie stać!”

Sarah Hill (RPA)

Sarah Hill to przede wszystkim specjalistka od długich dystansów – maraton MTB, etapówka MTB czy wyścigi gravelowe. Zdarza jej się też stanąć na starcie wyścigów cross country. Na koncie ma starty w Cape Epic, mistrzostwach RPA oraz Mistrzostwach Świata w maratonie MTB.

Dani Johnson (USA)

Dani Johnson w czasie studiów na Univecity of Colorado Boulder startowała na torze, ale także w dual slalomie oraz zawodach na pump tracku. Zdobyte doświadczenie będzie w 2021 wykorzystywać w startach w enduro.

Liv Racing ma swój początek w 2019 roku, a dziś to trzy różne profesjonalne ekipy działające w wielu dyscyplinach, wspierając zawodniczki z 11 krajów z całego świata. Liv Racing to tylko damska drużyna zarejestrowana w USA Cycling (USAC) i w w UCI oraz oficjalny partner Enduro World Series:

 • Liv Racing WorldTeam zorientowana jest na kolarstwo szosowe oraz przełajowe, wliczając to zawody z kalendarza WorldTour. W 2021 roku Liv jest wyłącznościowym sponsorem tytularnym drużyny. Wkrótce możemy się spodziewać interesujących ogłoszeń transferowych.
 • Liv Factory Racing to ekipa offroad w której skład wchodzą Linda Indergand, Sarah Hill oraz doświadczone zawodniczki – Kaysee Armstrong i Isabella Naughton. Zawodniczki zobaczymy na Pucharach Świata, maratonach MTB, wyścigach etapowych oraz zawodach Enduro World Series.
 • Liv Racing Collective to zawodniczki specjalizujące się w różnych odmianach kolarstwa, startujący na całym świecie:
  • Crystal Anthony (Bentonville, Arkansas) – Marathon XC, cross country, gravel and cyclocross athlete
  • Serena Bishop Gordon (Bend, Oregon) – Marathon XC, gravel and cyclocross athlete
  • Dani Johnson (San Diego, California) – Enduro athlete
  • Radka Kahlefeldt (Queensland, Australia) – Ironman 70.3 Triathlete and Olympian
  • Riley Miller (Burke, Vermont) – Enduro athlete
  • Rae Morrison (Nelson, New Zealand) – Enduro athlete
  • Leonie Picton (Whistler, BC, Canada) – Enduro athlete
  • Allysa Seely (Colorado Springs, Colorado) – Paralympic Triathlete
  • Lisa Tertsch (Darmstadt, Germany) – ITU World Cup Triathlete
  • Sandra Walter (Coquitlam, BC, Canada) – World Cup XCO athlete

W 2021 roku Liv Racing nadal będzie wspierane i koorodynowane przez dyrektorkę drużyny Brooke Hopper, menadżera drużyny Elisabeth Walker i mechanika Jessicę Brousseau, którzy pracować będą przede wszystkim jako wsparcie Liv Factory Racing oraz Liv Racing Collective.

Strona internetowa: https://www.liv-cycling.com/global/liv-racing

Instagram: https://www.instagram.com/LivCycling/

Facebook: https://www.facebook.com/LivCycling

COMMENTS

DISQUS: 0