Lazer Jackal – nowy kask dedykowany do kolarstwa górskiego

HomeSprzęt

Lazer Jackal – nowy kask dedykowany do kolarstwa górskiego

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ubiegły rok przyniósł dwie premiery MTB w portfolio Lazer – kaski Impala i Coyote. W tym roku do oferty dołącza high-end’owy model Jackal.

Zaprezentowany właśnie kask Lazer Jackal (tłum. Szakal) to kwintesencja filozofii, która definiuje markę – ideą było zaoferowanie produktu, który pozwoli każdemu wymagającemu rider’owi poczuć się jeszcze pewniej na szlaku, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej funkcjonalności i atrakcyjnej estetyki.

Komfort jazdy w kasku Lazer Jackal został zoptymalizowany pod każdym względem, by zagwarantować jak najlepsze odczucia. Skorupa kasku powstała z siedmiu niezależnych warstw. Przemyślane umieszczenie otworów wentylacyjnych zapewnia doskonałą wymianę powietrza, także podczas jazdy w goglach czy okularach. W kasku znajdziemy też sprawdzony system Lazer Advanced Turnfit® umożliwiający regulację w pionie i poziomie.

Kask Lazer Jackal wyposażony jest w regulowany daszek, ultralekką i łatwą do otwierania klamrę magnetyczną oraz uchwyt na kamerę. Mamy tu posiada wszystkie cechy potrzebne do jazdy w najbardziej ekstremalnych warunkach. Ponadto kask Lazer Jackal został przetestowany w ośrodku testowania bezpieczeństwa kasków Virginia Tech i otrzymał 5 gwiazdek za bezpieczeństwo, dzięki czemu całkowita liczba modeli kasków Lazer z oceną 5 gwiazdek osiągnęła oszałamiającą liczbę 10!

Thomas Vanderham

W projektowanie oraz tworzenie kasku Lazer Jackal na każdym etapie zaangażowana była czołówka światowego MTB m.in. Thomas Vanderham i Matt Walker. Doświadczenie zawodników było nieocenione biorąc pod uwagę absolutnie wszystkie odczucia podczas prawdziwej jazdy w terenie.

Thomas Vanderham, legenda profesjonalnego kolarstwa górskiego: „Jackal doskonale pasuje do okolicy, w której mieszkam i jeżdżę. Polecam go rider’om na wszystkich poziomach zaawansowania, którzy szukają kasku oferującego dużą ochronę”.

Informacje techniczne na temat kasku Lazer Jackal:

Dostępne rozmiary:

  • S: 52-56cm rozmiar głowy
  • M: 55-59cm rozmiar głowy
  • L: 58-61cm rozmiar głowy

Certyfikaty: CE/CPSC/AS

Wagi (nie-MIPS):

  • 340g (rozmiar S CE/CPSC) / 350g (rozmiar S AS)
  • 360g (rozmiar M CE/CPSC) / 380g (rozmiar M AS)
  • 390g (rozmiar L CE/CPSC) / 410g (rozmiar L AS)

Dostępny także z MIPS.

Dostępne kolory: czarny mat, niebieski mat, zielono-żółty mat, ciemnoszary mat, czerwono-czarny mat, czerwony mat, biało-czarny.

Wszystkie wersje kolorystyczne występują w wersjach zarówno z MIPS, jak i bez MIPS, co daje szeroki wachlarz opcji dla wszystkich rider’ów.

Więcej informacji na temat oferty Lazer Jackal na stronie internetowej: lazersport.com

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0