Belgijskie Puchary Świata tylko dla elity. Mistrzostwa Świata pod znakiem zapytania

HomeZapowiedzi

Belgijskie Puchary Świata tylko dla elity. Mistrzostwa Świata pod znakiem zapytania

Władze Belgii przedłużyły o kolejny miesiąc, do 15 stycznia 2021, szereg obostrzeń mających na celu zahamowanie pandemii koronawirusa. Z perspektywy sportu oznacza to, że odbywać się mogą tylko i wyłącznie zawody dla zawodników elity.

W kontekście zaplanowanego na 20 grudnia Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym w Namur oraz 27 grudnia w Dendermonde oznacza to usunięcie z programu wyścigów juniorek, juniorów oraz orlików (U23 mężczyzn).

Przedłużenie obostrzeń może mieć dodatkowe implikacje w kontekście Mistrzostw Belgii w cyclocrossie, które dla wszystkich kategorii zaplanowane są na 9-10 stycznia 2021.

Z kolei na 30-31 stycznia 2021 w belgijskim Ostend zaplanowane są Mistrzostwa Świata dla wszystkich kategorii – juniorskich, U23 i elity. Pozostaje trzymać kciuki, że sytuacja do tego czasu ulegnie poprawie i wszystkie wyścigi odbędą się zgodnie z planem.

Wracając do Namur, to właśnie tam będzie miała pierwsza bezpośrednia konfrontacja Mathieu van der Poel’a i Wout van Aert’a o czym pisałem więcej tu.

Pełna treść komunikatu UCI

COMMENTS

DISQUS: 0