Wyniki – 19-21 listopada 2020fot. Tomek Ferenc

HomeWyniki

Wyniki – 19-21 listopada 2020

Komentarze postartowe 49/2014
Wyniki – 24-25 listopada 2018
Plan na weekend 47/2019
Wyniki – 23-24 listopada 2019
Kalendarz przełajowy 2018/19

Miniony weekend to była solidna dawka kolarstwa przełajowego. I jak się prawdopodobnie okazuje – musi nam wszystkim wystarczyć aż do stycznia. Niedzielny Bryksy Cross w Gościęcinie jako impreza UCI C2 przyciągnął na start zawodników z kilku krajów, a część z nich postanowiła wystartować w poprzedzających te zawody wyścigach w Kędzierzynie Koźlu.

Podwójne przełaje w Kędzierzynie Koźlu

Zarówno piątkowy, jak i sobotni wyścigi zyskały rangę Pucharu Polski z dopiskiem A i B. To ostatnie w praktyce determinowało wysokość nagród finansowych. Piątkowy wyścig, który pojawił się w kalendarzu dość niespodziewanie oferował wyższe nagrody, co pewnie też miało być dodatkowym magnesem dla startujących w jakby nie było dzień roboczy.

Tak też się stało. Obsada piątkowego wyścigu była zdecydowanie mocniejsza, w sobotę czołówka wzięła sobie “rest day”, by w niedzielę powalczyć z kolei w Gościęcinie. Wyniki poniżej.

Marek Konwa i Kata Blanka Vas wygrywają w Gościęcinie

W juniorach na podium zawodnicy z Danii, Szwecji i Francji. Polak, Bartosz Oleksiak, co prawda czwarty, ale już ze stratą ponad dwóch minut. Na 41 zawodników bez dubla dojeżdża tylko piętnastu.

W elicie kobiet bez niespodzianek, wygrywa “w cuglach” Węgierka a do tego orliczka (19 letnia) Kata Blanka Vas. Podium bez Polek – kolejna na podium Belgijka ze stratą blisko dwóch minut, a z kolej trzecia Holenderka traci prawie trzy i pół minuty. Czwarta Barbara Borowiecka ze stratą 3:43. Na 30 startujących zawodniczek bez dubla dojeżdża 1/3 czyli dziesięć. W orliczka i juniorkach na wyróżnienie na pewno zasługują dwie nasze zawodniczki – Dominika Włodarczyk i Malwina Mul, które wjechały na podium!

W elicie mężczyzn wyścig przebiegł pod dyktando Marka Konwy, który odjechał już na początku wyścigu i bezbłędnie pokonywał kolejne okrążenia. Drugi na mecie Bartek Mikler nie dał rady ani razu nawiązać bezpośredniej walki z Konwą, jadąc chwilami razem z Belgiem, 19. letnim Wout’em Vervoort’em. Ostatecznie “Pan Tygrys” odjechał i zmniejszył stratę do Konwy do 22 sekund. Belg musiał zadowolić się trzecim miejscem i stratą 38 sekund. Wyścig był bardzo zacięty, na 46 zawodników bez dubla dojechało tylko jedenastu, w tym Patryk Stosz(6.), Stanisław Nowak (8. i 3. w U23) oraz Adam Żuber (10.) i Mariusz Gil (11.). W orlikach trzeba podkreślić równą jazdę Staszka Nowaka zarówno w sobotę, jak i w niedzielę – na każdym z tych wyścigów stanął na podium!

Wyścig Kolarski Niepodległa im. Wernera Lepicha Puchar Polski klasy A – Kędzierzyn Koźle

Elita:

  1. Marek Konwa – UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike
  2. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin Accent
  3. Patryk Stosz – Voster ATS Team
  1. Nikola Bejgerova – Dukla Praha
  2. Pauliena Rooijakkers – CCC-Liv
  3. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team

U23:

  1. Konrad Panglisz – UKS Wygoda Białystok
  2. Krzysztof Domin – Iseo Serrature-Rime-Carnovali
  3. Piotr Mierzyński – TC Chrobry Scott Głogów
  1. Malwina Mul – KLKS Azalia Brzóza Królewska (Juniorka)
  2. Michaela Navrkalova – Ethic Sport Cycling Team
  3. Natalia Muskus – KLKS Azalia Brzóza Królewska (Juniorka)

Junior:

  1. Patryk Janiszewski – AMG Cybinka Team
  2. Bartosz Oleksiak – MGLKS Błękitni w Koziegłowach
  3. Matej Vik – Dukla Praha

Juniorka:

  1. Malwina Mul – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  2. Natalia Muskus – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  3. Karolina Karpińska – MLKS Baszta Bytów

Masters I:

  1. Mateusz Mróz – Niezrzeszony
  2. Paweł Lempart – Team Sport
  3. Paweł Wiendlocha – MLUKS Victoria Jarocin Accent

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team
  3. Vladimir Mlynar – ACS Drak Vrbno

Masters III:

  1. Jacek Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  2. Wojciech Bartolewski – Ecocolor.pl
  3. Tomasz Jarząbek – Euro Bike Kaczmarek Electric

Masters IV:

  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Andrzej Misina – GK Gliwice
  3. Pavel Kotas – CK Frenstat

Amator:

  1. Michał Paterak – LKS Bryksjusz Gościęcin
  2. Grzegorz Mazur – Metrobikes.pl
  3. Filip Owczarek
  1. Jolanta Baran – LUKS Rosponder
  2. Magdalena Warząska – LUKS Rosponder

Pełne wyniki – link

III Cross Kędzierzyn Tribike – Kędzierzyn Koźle

Elita:

  1. Jakub Riman – Auto Skoda Mlada Boleslav (U23)
  2. Klaas Groenen – Coers Cycling Club
  3. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric

U23:

  1. Jakub Riman – Auto Skoda Mlada Boleslav
  2. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team
  3. Wojciech Ceniuch – GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier
  1. Nikola Bejgerova – Dukla Praha
  2. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team
  3. Pauliena Rooijakkers – CCC-Liv

U23:

  1. Michaela Navrkalova – Ethic Sport Cycling Team
  2. Magdalena Zawierta – WKK Wieruszów Pfleiderer
  3. Julia Zięba – LKK LUKS Sławno Hurom Accent

Junior:

  1. Jaroslav Vykydal – Auto Skoda Mlada Boleslav
  2. Patryk Janiszewski – AMG Cybinka Team
  3. Kacper Chojnacki – UKS Krupiński Suszec

Juniorka:

  1. Malwina Mul – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  2. Natalia Muskus – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  3. Wiktoria Gładosz – LUKS Trasa Eko Głogów

Masters I:

  1. Mateusz Mróz – Mróz Rowery Team
  2. Paweł Arciszewski – Stajnia Rowerowa Intercars Team
  3. Paweł Wiendlocha – MLUKS Victoria Jarocin Accent

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team
  3. Vladimir Mlynar – ACS Drak Vrbno

Masters III:

  1. Jacek Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  2. Wojciech Bartolewski – Ecocolor.pl
  3. Jiri Sedlacek – SK Jiri Team Ostrava

Masters IV:

  1. Andrzej Misina – GK Gliwice

Amator:

  1. Jakub Orzechowski – Protour Racing Team
  2. Grzegorz Mazur – Metrobikes.pl
  3. Filip Owczarek
  1. Lenka Jaklova – ACS Drak Vrbno
  2. Sławomira Gajdzik – Kolarski Mikołów
  3. Oliwia Kamińska – Niezrzeszona

Pełne wyniki – link

Super Puchar Polski – XXVII Bryksy Cross – Gościęcin

Elita:

  1. Marek Konwa – UKS Krupiński Suszec / Konwa Bike
  2. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin Accent
  3. Wout Vervoort – IKO Crelan (U23)
  1. Kata Blanka Vas – Doltcini van Eyck Proximus
  2. Suzanne Verhoeven – Vondelmolen Cycling
  3. Pauliena Rooijakkers – Holandia

U23:

  1. Wout Vervoort – IKO Crelan
  2. Hugo Jot – Ardennes Cross Team
  3. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team
  1. Kata Blanka Vas – Doltcini van Eyck Proximus
  2. Dominika Włodarczyk – MAT Atom Developer Wrocław
  3. Malwina Mul – KLKS Azalia Brzóza Królewska (Juniorka)

Junior:

  1. Gustaw Wang – ABC Junior Denmark
  2. Filip Mard – Kia Cycling Team
  3. Mateo Jot – UVC Charlevilee Mezires

Juniorka:

  1. Malwina Mul – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  2. Wiktoria Gładosz – LUKS Trasa Eko Głogów
  3. Natalia Muskus – LKS Azalia Brzóza Królewska

Masters Kobiety:

  1. Joanna Wąsiel – Bieniasz Bike Elmex Electric
  2. Pavlina Marackova – SK Jirr Team Ostrava
  3. Anna Borowicz – Bieniasz Bike Elmex Electric

Masters I:

  1. Maksymilian Bieniasz – Bieniasz Bike Elmex Electric
  2. Szczepan Paszek – Fitwheels.eu / Bikestacja.pl
  3. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Michał Bogdziewicz – Bogdziewicz Team
  3. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team

Masters III:

  1. Jacek Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  2. Wojciech Bartolewski – Ecocolor.pl
  3. Tomasz Jarząbek – Euro Bike Kamczarek Electric

Masters IV:

  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Andrzej Misina – GK Gliwice
  3. Marek Sorbian – KS Team Hurom Masters

Amator:

  1. Michał Paterak – LKS Bryksjusz Gościęcin
  2. Rafał Alchimowicz – Alchimowicz-bike.pl
  3. Grzegorz Mazur – Metrobikes.pl
  1. Lena Jaklova – ACS Drak Vrbno
  2. Magdalena Kruk – Strefasportu.pl MW Invest
  3. Sławomira Gajdzik – Kolarski Mikołów

Pełne wyniki – link1 / link2

COMMENTS

DISQUS: 0