Najgorszy wynik Scott SRAM w historii. Nino Schurter zapowiada walkę o tytuł Mistrza Europyfot. Remi Fabregue

HomeSport

Najgorszy wynik Scott SRAM w historii. Nino Schurter zapowiada walkę o tytuł Mistrza Europy

Ośmiokrotny Mistrz Świata XCO elity, Nino Schurter, niestety nie będzie dobrze wspominał tegorocznego czempionatu w Leogang. Po bardzo słabym – jak na niego – starcie ostatecznie kończy rywalizację na 9. miejscu tracąc ponad dwie i pół minuty.

Tak komentuje swój start:

Mistrzostwa Świata 2020 zostaną zapamiętane przeze mnie jako jedno wielkie rozczarowanie. Kilka rzeczy nie zagrało od startu i bardzo szybko przekonałem się, że to nie będzie mój dzień. Jednocześnie z dumą patrzę na ostatnie pięć lat, kiedy to nosiłem tęczową koszulkę. Teraz nie pozostaje mi innego jak dać z siebie wszystko by odzyskać tytuł przy najbliższej okazji. Temat tegorocznych Mistrzostw Świata uważam za zamkniętym i skupiam się na kolejnej okazji do zdobycia tytułu. Czas na Mistrzostwa Europy, które już w sobotę w mojej ojczyźnie, Szwajcarii!

Nie tylko wynik Nino Schurtera jest rozczarowaniem. Thomas Frischknecht, menadżer zespołu Scott SRAM mówi wprost: “To najgorszy wynik w historii drużyny. Nie daliśmy rady.”

Kate Courtney zaliczyła trzeci DNF w swojej sportowej karierze. Według nieoficjalnych informacji upadek, którego doznała doprowadził do wstrząśnienia mózgu. Tym samym też dla amerykańskiej zawodniczki sezon jest już zakończony.

Na starcie Mistrzostw Europy zobaczymy także Larsa Forstera oraz Andri Frischknechta, którzy w Leogang zajęli odpowiednio 20. i 46. miejsca.

COMMENTS

DISQUS: 0