MŚ MTB 2020 – tęczowe koszulki U23 dla Pidcock’a i Lecomte, Stanisław Nowak 26., Klaudia Czabok 23.fot. MAblinger

HomeRelacje

MŚ MTB 2020 – tęczowe koszulki U23 dla Pidcock’a i Lecomte, Stanisław Nowak 26., Klaudia Czabok 23.

Wyścigi orlików (U23 mężczyzn i kobiet) miały bardzo podobny przebieg. Zarówno w jednym, jak i drugim wyścigu mieliśmy solowy pokaz zawodników, którzy raz zdobytej pierwszej pozycji nie oddali do końca.

W piątek fenomenalny wyścig zaliczył znany przede wszystkim z przełajów, ale także szosy, Brytyjczyk Tom Pidcock, który w swoim czwartym starcie na rowerze górskim zaliczył…czwarte zwycięstwo. Przekozak! Na początku wyścigu jeszcze próbował walkę nawiązać Amerykanin Christoph Blevins, ale bardzo szybko różnica między zawodnikami urosła do ponad minuty, by na mecie wynieść dokładnie 1:52. Na trzecie miejsce w połowie wyścigu wskoczył Szwajcar Joel Roth, który na mecie stracił do Brytyjczyka ponad trzy minuty (+3:05).

Jedynym Polakiem, który ukończył wyścig jest Stanisław Nowak, który wykręcił dobre 26. miejsce ze stratą 9:20. Pozostali Polacy Karol Ostaszewski oraz Piotr Kryński zostali zdublowani i zdjęci z trasy. Jednocześnie sklasyfikowano ich odpowiednio na miejscach 47. i 55.

Sobotni wyścig orliczek (U23 kobiet) przebiegł w całości pod dyktando znanej z Pucharów Świata Francuzki Leone Lecomte, która już po rundzie rozbiegowej miała prawie minutę przewagi nad kolejnymi zawodniczkami. Dwa kolejne miejsca przypadły zawodniczkom znanym przede wszystkim z cyclocrossu – Węgierce Kata Blanca Vas oraz Holenderce Ceylin del Carmen Alvarado. Przez pierwsze okrążenie na drum miejscu utrzymywała się Amerykanka Haley Batten, ale najpierw uległa Węgierce, a na kolejnym okrążeniu nie dała rady odeprzeć ataku Holenderki.

Jedyną Polką w wyścigu była Klaudia Czabok, która ze stratą 13:54 zajęła 23. miejsce.

Pełne wyniki na tissottiming.com

COMMENTS

DISQUS: 0