MŚ MTB 2020 – Sławomir Łukasik zakwalifikował się do niedzielnego finału!fot. Piotr Staroń

HomeRelacje

MŚ MTB 2020 – Sławomir Łukasik zakwalifikował się do niedzielnego finału!

W piątek, 9 października 2020, odbyły się przejazdy kwalifikacyjne do niedzielnego finału. Zawodnicy z Polski, którzy startują w Mistrzostwach Świata robią to w zasadzie na własną rękę – DH nie jest w żaden sposób ani wspierane ani dotowane czy to przez Polski Związek Kolarski czy to przez (przez byłe) Ministerstwo Sportu. Z perspektywy tych podmiotów istotne są tylko i wyłącznie dyscypliny olimpijskie…

Sławomir Łukasik oraz Michał Ziobro do Leogang wybrali się „na własną rękę”. Trasa MŚ DH to sławny Speedster, o którym więcej możecie przeczytać w serwisie 43ride.com.

Najszybszy przejazd wśród juniorów zaliczył Matthew Sterling (USA), który trasę pokonał w czasie 4:404.626. W sumie wystartowało 60 zawodników i wszyscy zakwalifikowali się do finałów, limit to właśnie 60 zawodników.

Polacy nie startowali.

Wśród juniorek najszybsza była Leona Pierrini (Francja) z czasem 5:46.560. Wystartowało 10 zawodniczek i wszystkie się zakwalifikowały do finałów.

Polki nie startowały.

W elicie kobiet najszybsza była Valentina Holl (Austria) z czasem 4:35.662. Zakwalifikowało się 25 zawodniczek, z czego dwie nie ukończyły przejazdu kwalifikacyjnego.

Niewątpliwie najszybciej z trasą poradzili sobie zawodnicy elity mężczyzn. Najszybszy przejazd kwalifikacyjny należał do Lorisa Vergier (Francja), który całą trasę pokonał w 3:45.479.

Tym razem Polacy startowali. Niestety Michał Ziobro nie ukończył swojego przejazdu. Z kolei Sławek Łukasik wykręcił 24 czas 4:03.146, tracąc 17.567 sekundy.

Pełne wyniki z międzyczasami i analizami dostępne na stronie tissottiming.com.

Finałowe przejazdy odbędą się w niedzielę. Do obejrzenia na redbull.com.