Startuje podwójny Puchar Świata w Novym Meste na Morave

HomeZapowiedzi

Startuje podwójny Puchar Świata w Novym Meste na Morave

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ten sezon stoi zdecydowanie pod hasłem „carpe diem”. Po w zasadzie nie rozpoczętym wiosną sezonie wrzesień i październik przynosi nam bardzo intensywne ściganie w większości odmian kolarstwa. Po emocjach związanych z Tour de France czy Mistrzostwami Świata w końcu przychodzi czas na kolarstwo górskie, które – jeśli nie wydarzy się nic złego – przez najbliższe 3-4 tygodnie zafunduje nam sporo pozytywnych emocji.

Advertisement

Na początek podwójny Puchar Świata w Nowym Meste na Morave, który potrwa od 29 września do 4 października. Już dzień później, 5 października rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Leogang, które potrwają do 10 października. Z kolei w dniach 15-18 października Mistrzostwa Europy w szwajcarskim Monte Samaro. Taki intensywny rozkład jazdy, o ile wszystko zagra, bo już teraz pojawiają się informacje o planach wprowadzenia stanu wyjątkowego na Słowacji i w Czechach. Do tego na Słowacji od 1 października wprowadzono całkowity zakaz organizacji imprez masowych, a Holandia z kolei całkowicie i do odwołania zabroniła udziału kibiców w wydarzeniach sportowych.

Wracając do Novego Mesta na Morawach – już kilka dni temu pojawiła się informacja, że w związku z rosnącą liczbą potwierdzonych przypadków covid-19 zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną bez udziału kibiców. Na szczęście jest redbull.tv!

Na starcie zobaczymy prawie wszystkich, bo podobnie jak w zeszłym roku w drugiej części sezonu Mathieu van der Poel póki co ściga się na szosie.

Tradycyjnie jak już w latach poprzednich było, właściwy wyścig XCO poprzedzi Short Track (XCC) w którym na starcie będzie top40 rankingu UCI, a wśród nich także biało-czerwoni – wśród mężczyzn Bartłomiej Wawak, a wśród kobiet Maja Włoszczowska i Paula Gorycka.

W wyścigach cross country (XCO) oprócz wyżej wymienionej trójki zobaczymy także:

  • w elicie – Filipa Heltę, Krzysztofa Łukasika, Michała Topora, Macieja Jeziorskiego, Aleksandrę Podgórską, Katarzynę Solus Miśkowicz, Gabrielę Wojtyłę
  • w U23 – Stanisława Nowaka, Karola Ostaszewskiego, Piotra Kryńskiego, Konrada Czaboka, Klaudię Czabok, Antoninę Białek.

W tym roku w ramach Pucharu Świata w NMNM nie odbędą się wyścigi juniorskie.

Harmonogram wyścigów aż do niedzieli wygląda następująco:

  • wtorek, 29 września 2020 – XCC – 16:30
  • czwartek, 1 października 2020 – XCO – 8:30 (U23 kobiety), 10:15 (U23 mężczyźni), 12:00 (kobiety) i 15:30 (mężczyźni)
  • piątek, 2 października 2020 – XCC – 16:50
  • sobota, 3 października 2020 – XCO – 13:00 (U23 kobiety) i 15:00 (U23 mężczyźni.
  • niedziela, 4 października 2020 – XCO – 11:30 (kobiety) i 15:00 (mężczyźni)

Listy startowe oraz wyniki live dostępne pod tym adresem.

Wszystkie wyścigi XCC oraz XCO elity będą relacjonowane na redbull.tv, dostępnej także na smartfonach za pośrednictwem aplikacji.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0