Bike Maraton w Polanicy – Zdroju. Wreszcie!

HomeZapowiedzi

Bike Maraton w Polanicy – Zdroju. Wreszcie!

Wiosenne maratony organizatorzy cyklu przenieśli na jesień, uciekając również z inauguracją sezonu jak najdalej od wiosennego początku epidemii. Miękinia zamiast Bike Maraton otwierać, będzie go zamykać, a Polanica zamiast zaczynać ściganie w górach, będzie kolejnym górskim przystankiem w tegorocznym zwariowanym sezonie. Będzie też wreszcie po polanickim ściganiu trochę odpoczynku, bo następna edycja BM w Świeradowie – Zdroju odbędzie się 3 października.

Polanica – Zdrój to znak rozpoznawczy Bike Maratonu i miasto, które chyba najdłużej, nieprzerwanie, gości tę imprezę. Góry wokół uzdrowiska dają niezliczoną ilość możliwości i wariantów trasy i, mimo tego że ścigamy się tu od lat, co roku coś na polanickiej trasie może uczestników zaskoczyć. Bike Maraton wpisał się już na stałe w klimat tego miejsca – raz w roku Park Zdrojowy i okoliczne uliczki opanowują kolarze, a po starcie dumnie jadą przez centrum miasta. Malownicze położenie biura zawodów, startu i mety oraz całego kolarskiego miasteczka zawodów również dokłada swoją cegiełkę do wyjątkowej atmosfery Bike Maratonu w Polanicy – Zdroju.

W górach na pewno spotkamy już jesień, a jak to w Polanicy bywa – gór na trasie będzie dużo. Najdłuższy dystans to oczywiście GIGA, który będzie miał prawie 1900 m przewyższeń na dystansie 85 km. Emocji na pewno dostarczy powrotny zjazd czerwonym szlakiem sprowadzającym do Polanicy.

Na dystansie MEGA mamy 54 km i przewyższenie sięgające ponad 1200 m. Będzie trochę szutrów, ale nie zabraknie technicznych zjazdów, a jazda cały czas wymagać będzie czujności i uwagi.

CLASSIC w Polanicy – Zdroju to 35 km i 850 m w pionie. FUN będzie miał praktycznie jeden kilometrowy odcinek techniczny i długość 21 km, z przewyższeniem 510 m.

Biuro zawodów – jak zwykle – przy muszli koncertowej w Parku Zdrojowym, obok Wielkiej Pieniawy. Można będzie tam zajrzeć już w piątek, podczas wieczornego spaceru po uzdrowisku. Odbiór numerów i pakietow od godz. 17:00 do 20:00. W dniu zawodów biuro otwiera się o godz. 8:00.

Sobotni Bike Maraton w Polanicy – Zdroju rozpoczniemy od startu dystansu GIGA o godz. 10:00. Potem, od 11:00 kolejne sektory MEGA/ CLASSIC, a na końcu FUN.

W niedzielę Polanica – Zdrój i Grabek Promotion zapraszają też na górskie bieganie – V Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i V Dziesiątka Staropolanki to jedna z edycji cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg.

COMMENTS

DISQUS: 0