Zakończył się cykl MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2020

HomeRelacje

Zakończył się cykl MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2020

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Grzegorz Kołodzik i Izabela Malikowska na dystansie Mega oraz Sławomir Pituch i Iwona Joskowska na dystansie Speed zostali zwycięzcami pięcio etapowego cyklu.  W klasyfikacji drużynowej najlepszą ekipą okazał się klub KLIF Team z Chłapowa, a w Pomorskiej Biznes Lidze zwyciężyli zawodnicy Toyota Kawisbike Słupsk.

W sobotę 12 września na terenie byłego poligonu przy zbiorniku Jasień w Gdańsku odbyła się finałowa edycja cenionego cyklu maratonów w kolarstwie górskim – MH Automatyka MTB Pomerania. W jego skład weszło pięć  wymagających wyścigów w Szemudzie, Barłominie, Przywidzu, Luzinie i Gdańsku. Trasy maratonów wiodły przez najbardziej zalesione i pagórkowate tereny Pomorza i Kaszub. Organizator zadbał o to, aby każdy kolejny maraton był trudniejszy od poprzedniego. Trasa w Gdańsku była uwieńczeniem całego cyklu, najeżona sztywnymi podjazdami oraz szybkimi i technicznymi zjazdami.

– Sezon był intensywny i bardzo fajny – mówi Marek Wróbel ze Stowarzyszenia Pomerania Sports, organizator cyklu. – Cieszy, że po zawirowaniach związanych z epidemią udało się wszystko zorganizować, a na starcie praktycznie każdych zawodów była coraz to większa frekwencja co przyniosło wiele emocji i zwiększyło rywalizację. Szczególnie na dłuższym dystansie „Mega” u Pań i Panów poziom poszedł mocno do góry. Na dystansie krótkim „Speed” bardzo fajnie było zobaczyć tyle nowych uczestników, szczególnie tych najmłodszych którzy dopiero zaczynają przygodę z kolarstwem.  Liczę, że nasz cykl będzie prezentować się w przyszłości jeszcze bardziej ogólnopolsko i zachęcimy większą liczbę uczestników do ścigania w tej trudnej formule. Na Pomorzu mamy świetne tereny, które są stworzone dla tej dyscypliny.

W 5 etapach na starcie pojawiło się ponad 1100 zawodników. Zawodnicy dystansu Mega musieli pokonać łącznie 240 km i sumę przewyższeń przekraczającą 5300m. Zawodnicy krótkiego dystansu przejechali dwukrotnie 127 km i pokonali ponad 2800m pod górę.

Podczas zawodów w Gdańsku, które wspierało Pomorskie Zrzeszenie LZS oraz Gdański Ośrodek Sportu niebywałego wyczynu dokonał zawodnik ASE Trek Gdynia – Łukasz Derheld, który zwyciężył w rannym wyścigu MEGA, a także w popołudniowym starcie na dystansie SPEED. Wśród kobiet na dystansie długim wygrała Adrianna Osińska z Team Wysepka, a na krótkiej trasie zwyciężyła Agnieszka Patoka – ASE Trek Gdynia.

– W przyszłym roku planujemy wykorzystać jeszcze bardziej Kaszubskie tereny i przewyższenia. Chcielibyśmy zorganizować jedną z edycji Pucharu Polski – zapowiada Marek Wróbel – Ale szykujemy też zmiany organizacyjne dotyczące wszystkich naszych imprez, myślimy, aby  wprowadzić na stałe wycieczki rodzinne dla najmłodszych rowerzystów we współpracy z GR3Miasto, a także nanieść pewne zmiany w harmonogramie startów. Planujemy również zrobić jedną edycję zimową na Pomorskich trasach.

– Na koniec chciałbym podziękować naszemu sponsorowi tytularnemu MH Automatyka Gdańsk za wielkie wsparcie w tym roku. Nie mogę tutaj zapomnieć o Gminie Szemud, Gminie Luzino, Gminie Przywidz oraz Miastu Gdańsk, gdzie nasze wyścigi zagościły w tym roku!

Partnerami cyklu były również marki: Polar, Fitness Authority, Bombus Energy, Sklep i serwis uIgora, HeroShopPoland, Pierogowóz.

Patronat Honorowy nad cyklem MTB Pomerania objął dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny, a także Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Patronat medialny: Trójmiasto.pl, Portal kolarski #mtbxcpl, Radio Gdańsk i TVP3 Gdańsk

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0