Imponująca frekwencja LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie

HomeRelacje

Imponująca frekwencja LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie

[PR] Trwają zapisy na DT4YOU MTB Maraton Oborniki!
Epilog Mazovii z nową trasą w Mławie
[PR] Zwycięzcę poznamy w Krakowie – finałowy etap 72. Tour de Pologne
Aleksandra Podgórska w Grecji zbiera punkty do rankingu olimpijskiego
Ruszyły zapisy na Puchar Strefy MTB Sudety 2017

Przez Legionowo znów przeszła kolarska fala. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon do tego podwarszawskiego miasta zawitał już jedenasty raz w historii. Frekwencja ponownie okazała się imponująca. W zawodach organizowanych przez Grzegorza Wajsa wystartowało aż 700 miłośników dwóch kółek.

– Na pofałdowanym i pagórkowatym terenie w Legionowie i jego okolicach było wszystko – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Techniczne zjazdy i podjazdy, niezliczona liczba wąskich, krętych i malowniczych ścieżek. Prawdziwy raj dla rowerowych maratończyków.

Na dystansie MAX (51 km) nie było mocnych na kolarzy KK Catena Wyszków, którzy w komplecie zajęli miejsca na podium. Wygrał Kamil Kuszmider, przed Łukaszem Góralewskim i Adrianem Kuczyńskim. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Ebert (NewAge Fitness SklepRowerowy.pl), wyprzedzając Agnieszkę Gozdek (Lubelska Grupa Triathlonu) i Sylwię Zduniak (Mybike.pl).

Trasę MINI (30 km) najszybciej pokonał Patryk Białek (Kamyk Radzymin MTB Team), który finiszował przed Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team) i Michałem Dobrzyńskim (Kamyk Radzymin MTB Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Radziszewska (MCP Bike Team), przed Malwiną Krzyczkowską (Warszawski Klub Kolarski) i Magdaleną Sobczak (Wieliszew Heron Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9 km). Wśród chłopców wygrał Ignacy Chachuła (LKK Start Tomaszów Mazowiecki), przed Julianem Rogalskim (Ostrołęka) i Michałem Błaszczykiem (Warszawski Klub Kolarski). W gronie dziewcząt zwyciężyła Patrycja Tabor, przed Faustyną Wolak (obie z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfował KK Catena Wyszków, przed NewAge Fitness SklepRowerowy.pl i Mybike.pl, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Wieliszew Heron Team, przed Kamyk Radzymin MTB Team i KK Catena Wyszków. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM najlepszy był Warszawski Klub Kolarski, przed Stajnia Rowerowa InterCars Team i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Drzewieccy, przed Skurami i Dudkowskimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie – pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Legionowo – został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Legionowo, Komendą Powiatową Policji w Legionowie, Strażą Miejską w Legionowie i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje w sobotę 19 września w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0