„Dare To Be” MTB Maraton już w niedzielę w Piwnicznej!

HomeZapowiedzi

„Dare To Be” MTB Maraton już w niedzielę w Piwnicznej!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W roku 2017 ekipa 2PM Group zaproponowała nową wersję swojej trasy w Piwnicznej Zdroju. Trasę która wśród wielu okrzyknięta została najlepszą trasa całego cyklu „Dare To Be” Maraton MTB!

16 sierpnia nadarza się okazja by zweryfikować te doniesienia podczas „Dare To Be” Maraton MTB Piwniczna Zdrój 2020.

Same cyfry sprawiają, że popadniesz w zadumę, a jeśli jeszcze poświęcisz chwilę czasu na studiowanie mapy zrozumiesz skąd zachwyty nad tą edycją cyklu.

Start i meta zlokalizowane są w Suchej Dolinie na terenie Ski Hotelu, już stojąc na „kresce” możesz podziwiać beskidzkie panoramy. Jako „aperitif” organizator serwuje podjazd na Obidzę a potem Eliaszówkę, ten niewinnie wyglądający na mapie odcinek skutecznie potasuje stawkę przed pierwszym zjazdem do doliny. Jak już dotrzecie do Kosarzysk trasa zacznie nadrabiać stracone metry i tak już będzie do mety. A żeby nie było nudno spora część tras poprowadzona jest niezwykle malowniczo i nawet najkrótszy z dystansów cieszy oczy klimatem Beskidu Sądeckiego i rozległymi panoramami polsko-słowackiego pogranicza.

Dłuższe dystanse docierają do Rytra zaliczając zjazd kilkukilometrowym singlem przeplatanym krótkimi podjazdami i rozległymi panoramami na dolinę Popradu i monumentalne Pasmo Jaworzyny Krynickiej, powrót zaś to podjazd na przełęcz Żłobki i Wielki Rogacz z Tatrami w tle.

Pora na cyfry, jak na każdym szanującym się maratonie mamy trzy dystanse.

Quarter czyli najkrótsza wersje wydarzeń na dzień 19 sierpnia to zaledwie 24 km, ale już 1000 metrów przewyższenia oparte na pętli z Eliaszówką , Kosarzyskami i Niemcową w roli głównej.

Half – tu zaczyna się górskie wyzwanie, to już 45 km i 1900 metrów do podjechania a oprócz wymienionych wyżej mamy jeszcze Rytro, Przełęcz Żłobki i Wielkiego Rogacza jako punkty pośrednie w drodze do mety.

Full – albo dystans „szalonego konia” czyli 67 km i 2700 w pionie to już wjazd na Złocisty Wierch, Rozdroże pod Średnią Przehybą i dla utrwalenia wrażeń ponownie Przełęcz Żłobki a na deser Wielki Rogacz i Niemcowa.

Maraton startuje o godzinie 11/00 z parkingu przy SkiHotelu w Suchej Dolinie Kosarzyskach gdzie wszystkie trzy dystanse startują razem by potem każdy z nich mógł podążyć własną drogą.

Maraton odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój. Partnerem Strategicznym jest spółka ELZAT działająca branży energetycznej. Wśród sponsorów znaleźli się także Mosso Polska i Ekfan, Token Polska – dystrybutor rowerowej biżuterii a także firma Aljot, dystrybutor marek Kenda i ProX ,

Szczegóły na  www.maratonmtb.pl oraz fanpage.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0