Prawdziwe XC i mocna stawka na Strabag MTB Cup w czeskim Zadovie

HomeZapowiedzi

Prawdziwe XC i mocna stawka na Strabag MTB Cup w czeskim Zadovie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Nie tylko kalendarz UCI z powodu pandemii to rollercoaster. W zasadzie w każdej dziedzinie życia sytuacja z powodu pandemii koronawirusa zmienia się dynamicznie.

Wielu zawodników cross country w tym roku jeszcze nie miało okazji wystartować, a to oznacza, że każda w zasadzie okazja do przypięcia numeru startowego na kierownicy jest wykorzystana. Powoduje to też, że dotychczas lokalne albo słabo obsadzone zawody zyskują na popularności, a to przekłada się na mocną obsadę i zaciętą rywalizację. Wygląda na to, że to co wydarzy się w sobotę w czeskim Zadovie (UCI C1) to będą, bez większej przesady, małe „Mistrzostwa Europy”, na pewno małe „Mistrzostwa Polski”. Zabraknie kilku nazwisk, ale bez przesady. Nino Schurter chyba nigdy nie startował w ME, dla niego liczą się tylko tęcza i olimpijskie złoto ;)

Świetnie rozwijany przez lata Puchar Czech, którego komercyjna nazwa to Strabag MTB Cup zachwyca w zasadzie wszystkim – świetną organizacją, bardzo dobrymi trasami i zawsze mocną stawką zawodników. Jednak takich nazwisk jak tym razem chyba tu nie było na raz.

Wśród mężczyzn zobaczymy m.in. Czechów Ondreja Cinka i Jaroslava Kulhavego, Duńczyka Simona Andreassena, Włocha Gerharda Kerschbaumera, Łotysza Martinsa Blumsa czy Szwajcara Fabiana Gigera. Lista Polaków jest nie mniej obszerna – po raz pierwszy od czasu Cyprus Sunshine Cup Bartek Wawak stanie na starcie zawodów cross country. Nie zabraknie także Filipa Helty, Konrada Czaboka, Karola Ostaszewskiego, Jarka Żura, Piotrka Konwy, Maćka Jeziorskiego oraz całego składu JBG-2 CryoSpace z braćmi Brzózka, Krzysztofem Łukasikiem i Kubą Zamroźniakiem na czele. Na starcie także jeżdżący pod patronatem naszego portalu Michał Topór, który jak zwykle serwuje nam objazd trasy z komentarzem:

Wśród kobiet na starcie zobaczymy (w końcu!) Maję Włoszczowską, ale także Aleksandrę Podgórską, Kasię Solus Miśkowicz oraz Gabrielę Wojtyłę i Klaudię Czabok. W międzynarodowej stawce z kolei Austriaczka Laura Stigger, Czeszka Jitka Cabelicka, Dunka Annika Langvad, Niemki Elisabeth Brandau i Ronja Eible, Holenderka Anne Terspstra, Szwajcarka Alessandra Keller czy Ukrainka Yana Belomoina.

O ile Strabag MTB Cup to impreza dwudniowa, to wyścigi kategorii elita, U23, juniorów i juniorek oraz mastersów zaplanowane są na sobotę. Drugi dzień rywalizacji to rozpisane na cały dzień zawody dla dzieci w wieku od 3 do 15 lat.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0