MH Automatyka MTB Pomerania Maraton – z Przywidza do Luzina

HomeRelacje

Trzecia edycja MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2020 miała miejsce w Przywidzu. Zawody przyciągnęły na start ponad 300 rowerzystów z północnej Polski i nie tylko, którzy jak we wcześniejszych edycjach byli podzieleni na grupy 150 osobowe.

Trasa trzeciej edycji wiodła po pięknych terenach okalających jezioro Przywidzkie. Pętla była najeżona podjazdami i długimi technicznymi zjazdami. Jedno okrążenie wynosiło 15 km i 300 metrów przewyższenia. Zawodnicy z krótkiego dystansu SPEED mieli do pokonania 2 pętle, a z długiego MEGA pokonywali ten dystans trzy razy.

Słoneczna pogoda, malownicze tereny oraz sprawna organizacja, umożliwiły uczestnikom rywalizację, pełną sportowej adrenaliny. Na dystansie Speed zwyciężył Sebastian Młyński (Drutex), który o paręnaście sekund wyprzedził Adamem Deyk z Kartuz, a na trzecim miejscu dojechał Sławomir Pituch (Romet Factory). Na koronnym dystansie Mega zwyciężył Piotr Polus (Team Wysepka), który na ostatnich metrach był najmocniejszy z 4 osobowej grupy, 2 miejsce zajął Arkadiusz Petka, a na najniższym stopniu podium uplasował się Łukasz Derheld (ASE Trek Gdynia).

W rywalizacji kobiet na krótkim dystansie zwyciężyła Iwona Joskowska z Luk-Connect Racing Team, która do samego końca rywalizowała z Koroliną Karpińska (MLKS Baszta Bytów) i Izabellą Satrajn (Politechnika Gdańska).

Na dystansie Mega na pierwszym miejscu ze świetnym czasem przyjechała ponownie niezagrożona Adrianna Osińska (Team Wysepka). Na drugim miejscu uplasowała się Natalia Śliwińska (Ase Trek Gdynia), a na trzecim Paulina Budzyńska (Cyklo Kwidzyn).

Arkadiusz Petka (KK Lew Lębork) – 2 OPEN – MEGA:

Po kilku pierwszych kilometrach uformowała się czteroosobowa ucieczka która dojechała do mety w niezmienionym składzie. Po zaciętym finiszu przegrywam o błysk szprychy tylko z Piotrem Polusem, tym samym zajmując 2 miejsce open.

Paula Budzyńska (Cyklo Kwidzyn) – 3 OPEN – MEGA:

Etap w Przywidzu to było moje drugie spotkanie z MTB Pomerania Maraton i podobnie jak w Barłominie – klasa! Świetna organizacja, bardzo wymagająca trasa, szczególnie wytrzymałościowo (dużo długich podjazdów i błota, zawodnik musiał być non-stop skoncentrowany) oraz wysoki poziom konkurencji – oj, było się z kim ścigać! Zajęłam 3 miejsce open kobiet na dystansie MEGA (45 km, ok 1000 m przewyższeń) i cieszy mnie to tym bardziej, że ostatnie 6 km jechałam bez jednej soczewki w oku, którą mi wywiało na zjeździe ;) Ale adrenalina robi swoje i bez chwili zawahania jechałam ile sił w nogach do mety – do drugiego miejsca straciłam 49 s – za dwa tygodnie widzimy się w Luzinie!

Wszystko to odbyło się dzięki dużemu wsparciu sponsora głównego MH Automatyka, Wójta Gminy Przywidz Pana Marka Zimakowskiego oraz Gminnego Ośrodka Kultury, a także sponsorom i partnerom cyklu: Polar, Fitness Authority, City-Motors, Bombus Energy, Lasy Państwowe, Hero Shop, U Igora – serwis rowerowy, Ramirent, Diament Kantor, Decathlon Kartuska.

Kolejny start w cyklu MH Automatyka MTB Pomerania Maraton, to prawdziwa gratka dla wszystkich kolarzy górskich z naszego województwa – już 16 sierpnia gdzie będzie czekać najbardziej „górska” trasa z wszystkich edycji Pomeranii po najbardziej pagórkowatych terenach Kaszub i z wjazdem na najwyższy szczyt. Dla najlepszych zawodników długiego dystansu czekają nagrody finansowe.