Shimano odświeża kolekcję butów

HomeSprzęt

Shimano odświeża kolekcję butów

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Shimano właśnie ogłosiło odświeżenie swojej kolekcji butów na nowy sezon. Poprawki (nie tylko wyglądu) dotyczą zarówno butów XC jak i Trail / Enduro, ale też szosowych i gravelowych.

WELCOME TO CYCLING

Zacznijmy od nowości, które dotyczą segmentu „pierwszych butów kolarskich” Shimano jest świadome tego jak ważny jest wybór pierwszej pary butów na rower, bo może ona zaważyć o dalszych losach potencjalnego kolarza. Niewygodny but może skutecznie zniechęcić do uprawiania sportu, dlatego w modelach takich jak RC1, RC3 i XC1, XC3 producent stawia na maksymalny komfort z zachowanie „DNA” najwyższych modeli S-PHYRE

Buty XC3 zyskują lepszą możliwość mikroregulacji dzięki zapięciu BOA L6, zastosowano kopyta Dynalast dla poprawienia komfortu i wydajności pedałowania na długich dystansach, wzmocniono buty na czubkach i piętach. W modelu XC1 zastosowano syntetyczną skórę ze zwiększoną ilością otworów wentylacyjnych, do zapięcia służą trzy szerokie rzepy.

RX8 w limitowanej edycji

Kolor tych butów wywodzi się z wbrew pozorom z natury i to z tych rejonów gdzie trasy dla graveli wiodą aż po horyzont. Projektanci bowiem inspirowali się kolorem rośliny opuncja santa rita, która naturalnie występuje w Arizonie, Nowym Meksyku i Teksasie.

Buty mają być lekkie – 265g w rozmiarze 42. Regulowane są za pomocą zapięcia BOA IP1 oraz jednego rzepa z przodu. W komforcie buta postawiono na wygodną wkładkę i dobrą wentylację. Producent zdecydował się jednak na sztywniejszą podeszwę, która ma nadać butom delikatnie racingowego charakteru. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że to coś pomiędzy butami XC5 i XC7 ale w wydaniu trochę bardziej szosowym.

Nowe ME5 i ME7

Wiele osób uważa model ME7 za skończony, w tym pozytywnym sensie ;) Shimano jednak i tutaj zdecydowało się na małe poprawki i wizualne odświeżenie serii butów trail i enduro. Michelin w modelu ME7 przygotował nową podeszwę, by zapewnić komfort także po zejściu z roweru. Klamra do zapięcia została trochę mocniej „wtopiona” w but. Ma to ją uchronić od uszkodzeń mechanicznych przy ewentualnym upadku lub uderzeniu. W modelu ME5 zastosowano nowe zapięcie BOA L6.

Więcej o butach Shimano na stronie producenta: https://mtb.shimano.com/pl/discover/rozpocznij-rowerowa-przygode

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0