Wysokie lokaty „Volkswagenów” w Orawce

HomeKomentarze

Wysokie lokaty „Volkswagenów” w Orawce

W miniony weekend zawodnicy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team startowali w zawodach XCO w Orawce. Zwycięstwa odnieśli: Aleksandra Podgórska, Bogdan Czarnota i Krzysztof Klimek.

Trasa w Orawce była ciężka fizycznie, wymagająca bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego. Większość zawodników Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team była nie do pokonania w swoich kategoriach. Oto co mieli do powiedzenia po zakończeniu zmagań na trasie:

Aleksandra Podgórska – 1 miejsce w kategorii elita:

Tuż po zakończeniu trwającego niecałe dwa tygodnie zgrupowania kadrowego w Szczyrku stanęłam na linii startu wyścigu w Orawce. Trasa, jak na Puchar Szlaku Solnego przystało, była ciężka fizycznie
i w większości poprowadzona po trawie. Ze względu na dość wysoką temperaturę oraz specyfikę trasy od startu miałam jechać równym tempem, bez niepotrzebnego szarpania. Tak też zrobiłam i wyścig wygrałam, jadąc cały czas swoim mocnym i równym tempem.

Bogdan Czarnota – 1 miejsce w kategorii masters:

W ostatnią niedzielę wystartowałem na wyścigu o Puchar Gminy Jabłonka w Orawce. Większość naszej drużyny również brała udział
w tych zawodach, a wyniki są takie jakie zakładaliśmy. Wszyscy nasi zawodnicy spisali są dobrze. Były małe wpadki, ale sport rządzi się swoimi prawami. Trasa była bardzo ciężka fizycznie. Jak ktoś nie był przygotowany, to ciężko było ukończyć wyścig. Ola Podgórska, Krzysztof Klimek i ja wygraliśmy pewnie swoje wyścigi. Filip Helta tym razem zajął drugie miejsce, ale to zadowalający wynik jak na samopoczucie w tym dniu. Staszek Nowak powoli wraca na tory i zawody ukończył jako dwunasty w elicie. Niestety, z powodu defektu Zuzanna Krzystała tym razem po raz pierwszy raz nie ukończyła rywalizacji. Krótko mówiąc, to był kolejny udany weekend dla naszego teamu.

Stanisław Nowak – 4 miejsce w kategorii U23:

Puchar Szlaku Solnego to cykl zawodów, w którym zbierałem swoje pierwsze porażki i sukcesy. Trasy słyną z piekielnie stromych i długich podjazdów. Nie inaczej było wczoraj, w dodatku sobotni deszcz sprawił, że kilka miejsc było bardzo śliskich. Obsada była bardzo liczna i zjawiło się wielu dobrych zawodników. Start w moim wykonaniu nie był najlepszy, jednak w czasie pokonywania sześciu rund nałożone tempo pozwoliło mi na awans i finalnie zajmuję 12 miejsce w Elicie oraz 4 w U23. Wynik nie satysfakcjonuje mnie w pełni, jednak odczucia po wyścigu pozwalają ze spokojem patrzeć w przyszłość.

COMMENTS

DISQUS: 0