Brava Advanced Pro – nowa przełajówka dla kobiet od marki Liv

HomeSprzęt

Brava Advanced Pro – nowa przełajówka dla kobiet od marki Liv

Mathieu van der Poel ponownie z nagrodą Gerrit Schulte Trofee
Mathieu van der Poel vs Wout van Aert podczas Pucharu Świata w Namur
Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent) wygrywa, zaliczane do Pucharu Polski, wyścigi w Nowej Sarzynie i Kurowie
Plan na weekend 42/2019
Mathieu van der Poel wraca do cyclocrossu, ale to cross country jest priorytetem

Marka Liv, która powstała by jak najwięcej kobiet zaczęło jeździć na rowerach, przedstawia model Brava Advanced Pro. Rower z ramą z kompozytu węglowego zorientowanego na wyścigi przełajowe. Zaprojektowany dla mistrzyń kolarstwa Brava Advanced Pro to zwinny rower do ścigania zapewniający wyjątkowe prowadzenie i maksymalne przyśpieszenie. 

“Zaprojektowaliśmy model Brava Advanced Pro tak, aby od razu po wyjęciu z pudełka sprawiał wrażenie roweru specjalnie przebudowanego do kobiecej budowy ciała. Naszą intencją było zapewnienie zawodniczkom przełajowym wyjątkowej wydajności i kontroli, które przekładają się na jeszcze lepsze wyniki podczas startów” – powiedziała Meg Hung, manager produktu w Liv.

“Dlatego stworzyliśmy nową ramę i widelec wykonane z wysokiej klasy kompozytu węglowego, z systemem OverDrive2, unikalną konstrukcją dolnej rury, dzięki której rower będzie czystszy i łatwiejszy do przenoszenia przez przeszkody na trasie zawodów przełajowych”.

Zbudowany zgodnie z filozofią projektowania Liv 3F, Brava Advanced Pro ma ramę i widelec wykonane z kompozytu Advanced, których budowa uwzględnia specyfikę kobiet, z geometrią opracowaną na podstawie danych z wymiarami kobiet z całego świata. Wykorzystując te dane, Liv optymalizuje rozkład masy na rowerze, żeby rowerzystka przyjęła jak najlepszą pozycję na rowerze, tak, aby zmaksymalizować moc i wydajność.

Liv współpracuje z profesjonalnymi zawodniczkami, testując z nimi prototypy, co ma bezpośredni wpływ na finalny produkt. Brava Advanced Pro został zweryfikowany przez zawodniczkę CCC-Liv Team Marianne Vos, siedmiokrotną mistrzynię świata w kolarstwie przełajowym.

„W zeszłym sezonie przełajowym jeździłam na prototypie zupełnie nowego Brava Advanced Pro. Chociaż mój sezon był krótszy niż powinien, ten rower sprostał temu wyzwaniu i pozwolił mi przekraczać moje własne granice na trasie” – powiedziała Vos. „Brava Advanced Pro to responsywny, gotowy na wyścigi rower ze sztywną ramą, która zapewnia świetne prowadzenie i szybkie przyspieszenie. To połączenie – prędkości i kontroli, które są kluczowe dla odniesienia sukcesu w przełajach”.

Stworzony by wygrywać

Model Brava Advanced Pro został stworzony dla kobiet, które chcą roweru wyczynowego z najwyższej półki do wyścigów przełajowych i do treningów poza sezonem, który z łatwością poradzi sobie w zróżnicowanym terenie. Lekka rama ma sztywną, otwartą trójkątną konstrukcję, która ułatwia noszenie na ramieniu, a wyjątkowa konstrukcja rury dolnej w kształcie litery V skutecznie zapobiega przyklejaniu się dużej ilości błota.

Dominacja dzięki kontroli

System sterowania OverDrive2 i sztyca D-Fuse zapewniają lekką, responsywną i zwinną jazdę z precyzyjnym sterowaniem. Stabilność przodu, wypłaszczona główka ramy, owijka na kierownicę Liv All-Condition i hamulce tarczowe zapewniają dodatkową pewność podczas zjazdów, pokonywania technicznych przeszkód oraz w ciasnych, szybkich zakrętach.

Brava Advanced Pro został zaprojektowany z nowym, niżej położonym zaciskiem sztycy, który zapewnia większą dźwignię dla maksymalnego ugięcia sztycy D-Fuse. Dzięki temu jeszcze lepiej pochłania wibracje spowodowane nierównościami nawierzchni i zapewnia większe uczucie komfortu podczas jazdy. Ponadto rama została zaprojektowana tak, aby pomieścić zarówno sztycę D-Fuse, jak i okrągłą, zdalnie regulowaną sztycę 30.9mm, oferując sportowcom możliwość modyfikowania konfiguracji w zależności od poziomu trudności trasy.

Gotowy do ścigania

Dzięki takim rozwiązaniom jak 12mm sztywne osie, napęd 1x, przestrzeń na opony o szerokości nawet 45mm i pełnemu zestawowi tubeless, Brava Advanced Pro jest super lekką maszyną gotową na trasy wyścigów przełajowych by zmierzyć się z drogami gruntowymi, szutrem, błotem i piachem.

„Istotną zaletą Brava Advanced Pro jest jego sztywność. Sztywność skrętna i pedałowania zostały zaprojektowane tak, aby dopasować się do skoków energii w watach i sił na zakrętach, z jakimi mają do czynienia kolarki podczas wyścigów, aby zmaksymalizować energię i osiągi zawodniczek oraz zmniejszyć zmęczenie. Ten rower naprawdę przypomina posiadanie tajnej broni na trasie ”- kontynuowała Hung.

Nowa Brava Advanced Pro będzie dostępna już wkrótce. Dowiedz się więcej na: https://www.liv-cycling.com/pl/showcase/brava-advanced-pro

COMMENTS

DISQUS: 0