Brava Advanced Pro – nowa przełajówka dla kobiet od marki Liv

HomeSprzęt

Brava Advanced Pro – nowa przełajówka dla kobiet od marki Liv

Marka Liv, która powstała by jak najwięcej kobiet zaczęło jeździć na rowerach, przedstawia model Brava Advanced Pro. Rower z ramą z kompozytu węglowego zorientowanego na wyścigi przełajowe. Zaprojektowany dla mistrzyń kolarstwa Brava Advanced Pro to zwinny rower do ścigania zapewniający wyjątkowe prowadzenie i maksymalne przyśpieszenie. 

“Zaprojektowaliśmy model Brava Advanced Pro tak, aby od razu po wyjęciu z pudełka sprawiał wrażenie roweru specjalnie przebudowanego do kobiecej budowy ciała. Naszą intencją było zapewnienie zawodniczkom przełajowym wyjątkowej wydajności i kontroli, które przekładają się na jeszcze lepsze wyniki podczas startów” – powiedziała Meg Hung, manager produktu w Liv.

“Dlatego stworzyliśmy nową ramę i widelec wykonane z wysokiej klasy kompozytu węglowego, z systemem OverDrive2, unikalną konstrukcją dolnej rury, dzięki której rower będzie czystszy i łatwiejszy do przenoszenia przez przeszkody na trasie zawodów przełajowych”.

Zbudowany zgodnie z filozofią projektowania Liv 3F, Brava Advanced Pro ma ramę i widelec wykonane z kompozytu Advanced, których budowa uwzględnia specyfikę kobiet, z geometrią opracowaną na podstawie danych z wymiarami kobiet z całego świata. Wykorzystując te dane, Liv optymalizuje rozkład masy na rowerze, żeby rowerzystka przyjęła jak najlepszą pozycję na rowerze, tak, aby zmaksymalizować moc i wydajność.

Liv współpracuje z profesjonalnymi zawodniczkami, testując z nimi prototypy, co ma bezpośredni wpływ na finalny produkt. Brava Advanced Pro został zweryfikowany przez zawodniczkę CCC-Liv Team Marianne Vos, siedmiokrotną mistrzynię świata w kolarstwie przełajowym.

„W zeszłym sezonie przełajowym jeździłam na prototypie zupełnie nowego Brava Advanced Pro. Chociaż mój sezon był krótszy niż powinien, ten rower sprostał temu wyzwaniu i pozwolił mi przekraczać moje własne granice na trasie” – powiedziała Vos. „Brava Advanced Pro to responsywny, gotowy na wyścigi rower ze sztywną ramą, która zapewnia świetne prowadzenie i szybkie przyspieszenie. To połączenie – prędkości i kontroli, które są kluczowe dla odniesienia sukcesu w przełajach”.

Stworzony by wygrywać

Model Brava Advanced Pro został stworzony dla kobiet, które chcą roweru wyczynowego z najwyższej półki do wyścigów przełajowych i do treningów poza sezonem, który z łatwością poradzi sobie w zróżnicowanym terenie. Lekka rama ma sztywną, otwartą trójkątną konstrukcję, która ułatwia noszenie na ramieniu, a wyjątkowa konstrukcja rury dolnej w kształcie litery V skutecznie zapobiega przyklejaniu się dużej ilości błota.

Dominacja dzięki kontroli

System sterowania OverDrive2 i sztyca D-Fuse zapewniają lekką, responsywną i zwinną jazdę z precyzyjnym sterowaniem. Stabilność przodu, wypłaszczona główka ramy, owijka na kierownicę Liv All-Condition i hamulce tarczowe zapewniają dodatkową pewność podczas zjazdów, pokonywania technicznych przeszkód oraz w ciasnych, szybkich zakrętach.

Brava Advanced Pro został zaprojektowany z nowym, niżej położonym zaciskiem sztycy, który zapewnia większą dźwignię dla maksymalnego ugięcia sztycy D-Fuse. Dzięki temu jeszcze lepiej pochłania wibracje spowodowane nierównościami nawierzchni i zapewnia większe uczucie komfortu podczas jazdy. Ponadto rama została zaprojektowana tak, aby pomieścić zarówno sztycę D-Fuse, jak i okrągłą, zdalnie regulowaną sztycę 30.9mm, oferując sportowcom możliwość modyfikowania konfiguracji w zależności od poziomu trudności trasy.

Gotowy do ścigania

Dzięki takim rozwiązaniom jak 12mm sztywne osie, napęd 1x, przestrzeń na opony o szerokości nawet 45mm i pełnemu zestawowi tubeless, Brava Advanced Pro jest super lekką maszyną gotową na trasy wyścigów przełajowych by zmierzyć się z drogami gruntowymi, szutrem, błotem i piachem.

„Istotną zaletą Brava Advanced Pro jest jego sztywność. Sztywność skrętna i pedałowania zostały zaprojektowane tak, aby dopasować się do skoków energii w watach i sił na zakrętach, z jakimi mają do czynienia kolarki podczas wyścigów, aby zmaksymalizować energię i osiągi zawodniczek oraz zmniejszyć zmęczenie. Ten rower naprawdę przypomina posiadanie tajnej broni na trasie ”- kontynuowała Hung.

Nowa Brava Advanced Pro będzie dostępna już wkrótce. Dowiedz się więcej na: https://www.liv-cycling.com/pl/showcase/brava-advanced-pro

COMMENTS

DISQUS: 0